Zawieszenie na papierze

  (środa, 25-06, 8:50)


Niemcy: wg Ifo nastroje przedsiębiorców są najlepsze od roku.
 USA: wg Conference Board zaufanie konsumentów niespodziewanie spadło.
 Powell (Fed): gospodarka pozostaje solidna, ale cła mogą podnieść inflację.
 Kalendarz Eko: sprzedaż nowych domów w USA oraz cd. przesłuchań prezesa Fed w Kongresie USA.


Za nami
   
● [Bliski Wschód]   We wtorek inwestorzy z optymizmem przyjęli informacje o zawieszaniu broni pomiędzy Izraelem a Iranem, mimo że wczorajsze, wzajemne ostrzały rakietowe świadczą, że rozejm jest kruchy. Wzrost nadziei na zakończenie wojny na Bliskim Wschodzie obniżył ceny ropy (Brent: -6,17%) oraz podbił notowania akcji (WIG20: +2,64%) i walut rynków wschodzących.   ● [DE]   Makroekonomicznym wsparciem dla złotego (EUR/PLN min. 4,2495, USD/PLN min. 3,6515) była wiadomość o najlepszych od roku nastrojach przedsiębiorców w Niemczech, czyli u naszego największego partnera handlowego. W czerwcu indeks Instytutu Ifo wzrósł z 87,5 pkt w maju do 88,4 pkt (wobec oczekiwanych 88,2 pkt). Naturalnie największym wygranym tej publikacji na rynku walutowym było euro. W efekcie kurs EUR/USD wzrósł do max. 1,1641.   ● [USA]   Jednocześnie obciążeniem dla dolara była informacja o niespodziewanym spadku zaufania amerykańskich konsumentów wg Conference Board w czerwcu (93 pkt vs prognoza 99,5 pkt; poprzednio 98 pkt). Straty zielonej waluty limitowały słowa prezesa Fed, który zeznając przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów USA powtórzył, że Bank nie będzie się spieszył z obniżką stóp. Powell powiedział, że gospodarka pozostaje solidna, ale cła mogą podnieść inflację.


Przed nami
   
● [USA]   Dziś poznamy dane o sprzedaży nowych domów w USA oraz odbędzie się dalszy ciąg przesłuchań prezesa Fed w Kongresie.   ● [Scenariusze]   Kolejne dobre wyniki z amerykańskiego rynku nieruchomości oraz jastrzębie komentarze Powella mogłyby przywrócić popyt na dolara (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1500), kosztem jego rywali z G10 i EM (punkty oporu EUR/PLN: 4,3000, USD/PLN: 3,8500). Natomiast przeciwny splot wydarzeń wywołają kolejną wyprzedaż zielonej waluty (punkt oporu EUR/USD: 1,1650), na czym skorzystałby złoty i jego ziomkowie z rynków wschodzących (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2200, USD/PLN: 3,6500).



Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).



Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.