Nie tak szybko z tym rajdem

 (czwartek, 27-02, 8:50)


 Putin: wojna w Ukrainie może nie zakończyć się tak szybko, jak chciałby tego Trump.
 Niemcy: wg Gfk zaufanie konsumentów jest najniższe od kwietnia poprzedniego roku.
 Wall Street: Nvidia zaraportowała lepsze od prognoz wyniki finansowe za IV kw. 2024.
 Kalendarz Eko: dane z USA nt. PKB w IV kw. (zrewidowane), zamówień na dobra trwałe oraz wniosków o zasiłek, a także wystąpienia publiczne pięciu polityków Fed.

Za nami

Wczorajsza sesja przyniosła wyhamowanie trendu wzrostowego złotego, wywołanego perspektywą szybkiego zakończenia wojny w sąsiedniej Ukrainie.   ● [UKR]   Zapał inwestorów do zakupów PLNa ostudził prezydent Rosji, który powiedział, że udział Europy w rozmowach pokojowych w Ukrainie będzie potrzebny, ale Moskwa chce najpierw zbudować zaufanie z Waszyngtonem. W rozmowie z państwową telewizją Putin stwierdził, że „Trump podchodzi do konfliktu rosyjsko-ukraińskiego racjonalnie, a nie emocjonalnie, ale odniósł wrażenie, że może on nie zakończyć się tak szybko, jak chciałby tego Trump".   ● [DE]   Dodatkowym obciążeniem dla PLNa oraz innych waluty EU była wiadomość o najniższym od kwietnia 2024 zaufaniu konsumentów w Niemczech. Tamtejszy indeks GfK spadł z -22,6 pkt do -24,7 pkt, podczas gdy rynek spodziewał się jego wzrostu do -21,5 pkt.   ● [Nvidia]   W oczekiwaniu na wyniki finansowe Nvidii, które zostały ogłoszone po zakończeniu sesji na Wall Street, rynek walutowy w Nowym Jorku zamknął się wczoraj o godzinie 22:00 na poziomie EUR/USD 1,0486, EUR/PLN 4,1393, USD/PLN 3,9473. Największa pod względem kapitalizacji spółka giełdowa na świecie zaraportowała wyższy od prognoz zysk za IV kwartał. Ponadto spółka przedstawiła ambitne prognozy na bieżący kwartał. 

Przed nami
   ● [USA]   Wśród bieżących wydarzeń ekonomicznych dziś na czoło wysuwają się dane z USA nt. wzrostu gospodarczego w IV kw. (zrewidowane), zamówień na dobra trwałego użytku oraz nt. nowych wniosków o zasiłek. Na tej samej agendzie są także wystąpienia publiczne pięciu polityków Fed. Głos zabiorą prezesi oddziałów Rezerwy Federalnej z Richmond (Tom Barkin), Kansas City (Jeffrey Schmid), Cleveland (Beth Hammack) oraz z Filadelfii (Patrick Harker) a także członkowie zarządu Banku Michael S. Barr oraz Michelle Bowman.   ● [Scenariusze]   Lepsze od prognoz wyniki z amerykańskiej gospodarki oraz jastrzębie komentarze polityków Fed (tj. sygnalizujące dłuższą przerwę w obniżkach stóp) mogą przywrócić popyt na dolara (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0400), kosztem jego rywali z G10 i EM (punkty oporu EUR/PLN: 4,2000, USD/PLN: 4,0500). W razie gorszych danych i gołębich wypowiedzi monetarnych zza oceanu (czyli opowiadających się za szybkim wznowieniem cięć) należy się liczyć z przeciwną reakcją zielonej waluty (punkt oporu EUR/USD: 1,0530) i złotego (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,1300, USD/PLN: 3,9000).   ● [Inne]   Spośród pozostałych wydarzeń ekonomicznych zaplanowanych na dziś warto jeszcze śledzić publikacje finalnych danych nt. polskiego PKB w IV kw. oraz ogłoszenie protokołu z ostatniego posiedzenia ECB. W geopolitycznym kalendarzu uwagę przyciąga spotkanie prezydentów USA i Ukrainy zaplanowane w Waszyngtonie na jutro.


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).



Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.