Złoty zamiennik hrywny

 (środa, 26-02, 8:50)


Kurs EUR/PLN spadł do najniższego poziomu od stycznia 2018.
USA: wg Conference Board w lutym zaufanie konsumentów jest najmniejsze od kwietnia 2024.
Cena Bitcoina spadła do najniższego poziomu od trzech miesięcy.
Kalendarz Eko: wyniki finansowe Nvidii za IV kw. 2024 oraz sprzedaż nowych domów w USA.

Za nami
  ● [PLN]   We wtorek złoty pozostawał w trendzie wzrostowym, w wyniku czego kurs EUR/PLN pogłębił ostatnie spadki, osiągając najniższą wartość od stycznia 2018 (min. 4,1312). Wynika to z tego, że od początku roku inwestorzy z rynku PLN liczą na to, że Donald Trump zakończy wkrótce wojnę w sąsiedniej Ukrainie. Amerykański prezydent powiedział w poniedziałek wieczorem, że może to nastąpić w ciągu najbliższych tygodni. Szanse na materializację tej zapowiedzi wzrosły po tym, jak Trump poinformował, że w przyszłym tygodniu spotka się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim ws. podpisania umowy o minerałach. Może to świadczyć o zaakceptowaniu przez Kijów warunków pokoju negocjowanego przez przedstawicieli Białego Domu z Rosją.   ● [USD]   Pozytywnie dla złotego wypadł również bilans wydarzeń na rynku USD/PLN, który spadł do najniższego poziomu od 15 października 2024 (min. 3,9347). Obciążeniem dla zielonej waluty była wiadomość o najmniejszym od kwietnia 2024, zaufaniu amerykańskich konsumentów w lutym wg indeksu Conference Board (98,3 pkt vs prognoza 102,5 pkt; poprzednio 104,1 pkt).   ● [BTC]   Trudny dzień mają za sobą posiadacze kryptowalut. Zmartwił ich niedawny atak hakerski na krypto-giełdę Bybit, w wyniku którego skradziono aktywa na sumę 1,5 mld USD. W efekcie wartość bitcoina spadła wczoraj do najniższego poziomu od trzech miesięcy.

Przed nami
   
● [Nvidia]   Dziś czekamy na ogłoszenie wyników finansowych Nvidii za IV kwartał 2024, które mogą determinować nastroje inwestycyjne na świecie. Lepszy od prognoz raport je poprawi, a słabszy pogorszy. W pierwszym scenariuszu należy się liczyć ze spadkiem wyceny bezpiecznego dolara (punkt oporu EUR/USD: 1,0530) oraz wzrostem notowań walut rynków wschodzących, w tym złotego (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,1300, USD/PLN: 3,9000). W drugim przypadku reakcja rynku walutowego powinna być odwrotna (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0400; punkty oporu EUR/PLN: 4,2000, USD/PLN: 4,0500).   ● [Makro]   Makro-ekonomicznym wyzwaniem dla zielonej waluty będzie publikacja styczniowych danych o sprzedaży nowych domów w USA. Jej prognozowany spadek (jeśli się spełni) może ją osłabić.   ● [Aktualne ceny ropy]   Brent 72,72 USD/bbl, Crude 69,17 USD/bbl. 


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).



Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.