Wydajność na medal, inwestycje niekoniecznie

  (piątek, 3-07, 8:50)


USA: w czerwcu dynamika wzrostu zatrudnienia w sektorze pozarolniczym nadspodziewanie spadła do najniższego poziomu od lutego br.
OECD: Polska zajęła pierwsze miejsce pod względem dynamiki wzrostu wydajności pracy.
Kalendarz Eko: indeksy PMI dla sektora usług krajów Eurolandu oraz wystąpienie publiczne prezes ECB. 

Za nami
    [Raport DP]   Wczorajsze dane z amerykańskiego rynku pracy dostarczyły politykom Fed ważkich argumentów za odłożeniem w czasie terminu rozpoczęcia procesu zaostrzenia polityki pieniężnej w USA. W czerwcu dynamika wzrostu zatrudnienia w sektorze pozarolniczym nadspodziewanie spadła do najniższego poziomu od lutego br. (57 tys. vs prognoza 110 tys.; poprzednio 129 tys.). Poza tym zrewidowano w dół dane NFP za maj o 43 tys. utworzonych nowych miejsc pracy. Pod wpływem tych publikacji rynek terminowy przesunął swoje oczekiwania ws. terminu podwyżki stóp funduszy federalnych z października na grudzień br. Taka perspektywa szkodziła dolarowi (EUR/USD max. 1,1472), sprzyjając jego rywalom z G10 i EM (EUR/PLN min. 4,2820, USD/PLN min. 3,7354).   ● [OECD]   Złotemu dobrą reklamę zrobiła Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, która poinformowała, że Polska zajęła pierwsze miejsce wśród krajów OECD pod względem dynamiki wzrostu wydajności pracy. Jak wskazują autorzy raportu wynik potwierdza strukturalną siłę naszej gospodarki i historyczny sukces procesu doganiania Zachodu, ale niedobór inwestycji, zwłaszcza w technologie ma stanowić poważne ostrzeżenie.

Przed nami
   
[PMI]   Piątek przyniesie publikacje finalnych wartości czerwcowych wskaźników koniunktury w usługach Francji, Niemiec oraz całej strefy euro. Ponadto pierwszy raz zostaną ogłoszone analogiczne indeksy dla Włoch i Hiszpanii, czyli trzeciej i czwartej największej gospodarki bloku. Wstępne wyniki indeksów PMI (z 23 czerwca) wskazały na niewielką poprawę sytuacji przedsiębiorców w tym sektorze. Potwierdzenie tej tendencji na Półwyspie Apenińskim i na Półwyspie Iberyjskim pokrzepi euro (punkt oporu EUR/USD: 1,1500) i waluty CEE (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2200, USD/PLN: 3,7000). W przypadku negatywnej niespodzianki należy się liczyć z osłabieniem walut EU (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1300; punkty oporu EUR/PLN: 4,3200, USD/PLN: 3,8000).   ● [ECB]   Warto także posłuchać co nowego ma do powiedzenia prezes ECB Christine Lagarde, która może skomentować środową informację o nadspodziewanym spadku inflacji w strefie euro w czerwcu.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).



Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.