PLN i waluty CEE tracą wobec globalnie drożejącego EUR po jastrzębiej wypowiedzi Nowotnego z ECB. Dziś decyzja Banku Anglii.

(czwartek, 10-12, 08:10)

Rynki w Europie
(09-12-2015)
W środę wśród inwestorów na całym świecie utrzymywała się obawa o dalszy spadek cen paliw i surowców naturalnych, których wyprzedaż w ostatnich dniach destabilizuje i obniża wycenę wielu innych aktywów. Po piątkowej decyzji kartelu OPEC (czytaj więcej w naszym blogu z 08-12-2015) punktem zapalnym sytuacji na rynkach finansowych jest ropa naftowa stąd uwaga uczestników koncentrowała się wczoraj na danych z gospodarki chińskiej (która jest największym światowym importerem netto większości surowców) oraz na informacjach amerykańskiej agencji rządowej EIA (Energy Information Administration) ws. tygodniowej zmiany zapasów paliw w Stanach Zjednoczonych. Wyniki inflacji cen detalicznych (CPI) i produkcji (PPI) w Państwie Środka w listopadzie okazały się jednak zgodne z prognozami (szczegóły w naszym kalendarzu ekonomicznym)stąd rano na rynek ropy powróciła chwiejna równowaga. Sytuację na rynkach finansowych stabilizowały także optymistyczne październikowe wyniki zamówień na sprzęt, maszyny i urządzenia w Japonii. Dzięki nim znacznie poprawiły się wczorajsze notowania japońskiego jena w stosunku do dolara amerykańskiego (o ponad 1,4%), a kurs USD/JPY po raz pierwszy od 6 listopada br. spadł poniżej granicy 122,00 osiągając w najniższym punkcie wczorajszej sesji wartość 121,08. Dobre informacje makroekonomiczne z największych gospodarek azjatyckich uspokoiły nastroje na rynkach wschodzących oraz ustabilizowały wartość walut skorelowanych z cenami ropy. Norweska korona i kanadyjski dolar odbiły się od dna wyznaczonego we wtorek na poziomach nienotowanych odpowiednio od 13 i 11 lat. Stabilizacja nastrojów na rynkach globalnych nie pomogła dolarowi, który... (czytaj więcej w ramach bezpłatnej subskrypcji pełnego Bloga FX).

Rynek PLN ...
Rynki w USA ...
Rynki w Azji ...
Kalendarz ekonomiczny ...
Komentarze i prognozy ... 
Punkty wsparcia i oporu …

             
Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.

Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa.
Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.