Rekordowo niskie ceny ropy pogrążają waluty EM i PLN. Dziś produkcja przemysłowa z UK, PKB z EZ i JOLTS z USA.

(wtorek, 08-12, 08:35)

Rynki w Europie
(07-12-2015)
Poniedziałkową sytuację na rynkach finansowych determinowały ceny ropy, które spadły w tym dniu do najniższego poziomu od blisko 7 lat (Brent: -5,92 % do 40,66 USD/bbl; Crude: -6,18 % do 37,64 USD/bbl). Wyprzedaż na rynkach paliw była reakcją na piątkową decyzję OPEC o utrzymaniu dotychczasowej strategii obliczonej na wypchnięcie z rynku najdroższych producentów ropy spoza Kartelu (np. firmy amerykańskie wydobywające ropę z łupków). Brak ograniczenia wydobycia ropy przy spadającym popycie podążającym za globalnym spowolnieniem gospodarczym prowadzi do wysokiej nadprodukcji i kontynuacji spadku cen. Ubocznym efektem przyjęcia nowej doktryny OPEC rok temu stał się wzrost presji deflacyjnej i spadek inwestycji przyczyniając się do dalszego hamowania gospodarki światowej. Nic więc dziwnego, że piątkowa decyzja OPEC wzbudziła tyle emocji i żywiołową reakcję rynków. W poniedziałek na spadające ceny ropy nałożył się efekt drożejącego dolara, który zyskiwał dzięki piątkowej publikacji korzystnych danych na temat wzrostu zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w listopadzie. Inwestorzy są przekonani, że najnowszy Raport Departamentu Pracy USA w zasadzie przesądza grudniową decyzję FOMC w sprawie pierwszej od blisko 10 lat podwyżki stóp FED. W poniedziałek rynek wyceniał prawdopodobieństwo takiego scenariusza na 78%. Drożejący dolar i taniejąca ropa ze zdwojoną siłą uderzyły w waluty rynków wschodzących...(czytaj więcej w ramach bezpłatnej subskrypcji pełnego Bloga FX).

Rynek PLN ...
Rynki w USA ...
Rynki w Azji ...
Kalendarz ekonomiczny ...
Komentarze i prognozy ... 
Punkty wsparcia i oporu …

             
Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.

Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa.
Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.