Negatywne informacje z gospodarki brytyjskiej zwiększają globalną awersję do ryzyka.

(środa, 06-07, 8:00)
Negatywne sygnały z gospodarki brytyjskiej (np. PMI) powodują wzrost nerwowości na rynkach finansowych. Fundusze inwestujące w brytyjski rynek nieruchomości takie jak: Standard Life, Aviva, M&G Investments zablokowały inwestorom możliwość wycofania kapitału, aby nie pogrążać spadających cen aktywów jeszcze bardziej. Dziś rano wartość funta w relacji do dolara obniżyła się do poziomu nienotowanego od 31 lat (min.: 1,2795 o g. 4:04). W zatrzymaniu wyprzedaży nie pomogła decyzja Banku Anglii o zmniejszeniu wymogów kapitałowych dla brytyjskich banków komercyjnych, która uwolniła środki wysokości 150 mld GBP na finansowanie słabnącej gospodarki Zjednoczonego Królestwa. Choć wczorajsze wyniki sprzedaży detalicznej i wskaźników PMI z Eurolandu były lepsze od prognoz, a dane nt.  zamówień w amerykańskim przemyśle zawiodły oczekiwania analityków, euro traci wobec dolara (EUR/USD min. 1,1036 dziś o g. 4:15). Przyczyną takiego zachowania inwestorów jest rosnący strach przed nieobliczalnymi skutkami Brexitu, który powoduje przepływ kapitału w stronę bezpiecznych aktywów, do jakich zaliczają się m.in. amerykańskie papiery skarbowe. Gwałtowny wzrost popytu doprowadził do spadku rentowności dziesięcioletnich obligacji USA do najniższego poziomu w historii (min.: 1,3430 %). Najdroższą walutą znów stał się jen, który zyskał nawet w stosunku do zwyżkującego na innych rynkach dolara (USD/JPY: min.: 100,58 dziś o g. 4:13). W odwrocie znajdują się ropa (Brent: -3,74 % do 48,18 USD/bbl; Crude: -3,90 % do 46,86 USD/bbl) i większość giełd (DAX: -1,82 % do 9532,61 pkt; CAC40: -1,69 % do 4163,42 pkt; FTSE100: +0,35 % do 6545,37 pkt) dyskontując spodziewany spadek koniunktury gospodarczej. Globalna niepewność nie służy złotemu, który pozostaje słaby po przecenie spowodowanej poniedziałkowymi informacjami ws. rządowych planów wobec OFE (max. EUR/PLN: 4,4570 wczoraj o g. 15:25, USD/PLN: 4,0249 wczoraj o g. 18:10). Wyjątkiem na rynku PLN jest kurs GBP/PLN (min.: 5,1476 dziś o g. 4:05), który spada wraz z postępującą degradacją funta na świecie. Dalszy wzrost awersji do ryzyka umniejsza wagę nowych informacji makroekonomicznych (dziś m.in. indeksy PMI i ISM z USA i protokół FED). Wzrost paniki grozi przełamaniem kolejnych barier (wsparcie EUR/USD: 1,1000, opór EUR/PLN: 4,4800, USD/PLN: 4,0500). 
 
Kalendarz ekonomiczny ...
Komentarze i prognozy ... 
Punkty wsparcia i oporu …
              
Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.

Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.