Dobra moneta

 (wtorek, 20-04, 8:00)

Kurs EUR/USD pokonał granice 1,2000.
Rynek długu USA: rentowność 10-letnich obligacji była najniższa od 5 tygodni.
WIG20 osiągnął najwyższy poziom od 3 m-cy.
Premier RP: do 10 maja każdy dorosły będzie mógł otrzymać skierowanie na korona-szczepienie.

Za nami

Nowy tydzień rozpoczął się korzystnie dla walut EU oraz ze stratą dla dolara.   ● [EUR, CEE]   Za dobrą monetę dla wspólnej waluty oraz jej sąsiadów z CEE (w tym złotego) inwestorzy wzięli przyśpieszenie tempa korona-szczepień na Starym Kontynencie. Na przykład premier RP Mateusz Morawiecki obiecał wczoraj, że do 10 maja każdy pełnoletni obywatel Polski będzie mógł zapisać się na szczepienie przeciwko Covid-19. Ponadto Firmy Pfizer i BioNTech ogłosiły, że dostarczą dodatkowo 100 mln dawek swoich szczepionek do państw Unii Europejskiej w tym roku. Dobry klimat wokół walut EU utrzymał rynek EUR/PLN w przedziale od 4,5444 do 4,5574.   ● [USD]   Z kolei zielonej walucie zaszkodził (EUR/USD max. 1,2072 tj. najwyżej od 6 tygodni; USD/PLN min. 3,7728) poranny spadek rentowności obligacji USA (np. 10-letnie min. 1,555% tj. najniżej od 5 tygodni). Bezpiecznemu dolarowi nie przysłużyły się także dobre nastroje inwestycyjne, panujące podczas większej części sesji europejskiej.   ● [Giełda]   Na ich fali główny indeks warszawskiej giełdy WIG20 osiągnął najwyższy poziom od 3 m-cy. Na innych parkietach wiele emocji wzbudziły akcje spółek największych europejskich klubów piłkarskich, które zdrożały po ogłoszeniu informacji o zamiarze utworzenia tzw. Superligi. Najbardziej na wartości zyskały walory Juventusu Turyn (+17%). Straty dolara i zyski walut EU ograniczyły popołudniowe korekty na amerykańskim rynku obligacji oraz na Wall Street.

Przed nami

   ● [Scenariusze]   Dziś w Kalendarzu Eko brak publikacji istotnych danych makro. W tej sytuacji kierunek rynku Forex znów wyznaczyć mogą notowania amerykańskiego długu. Kolejny spadek dochodowości obligacji uszczupli konto dolara (punkt oporu EUR/USD: 1,2090), zaś ich wzrost je podreperuje (punkt wsparcia EUR/USD: 1,2015). W pierwszym scenariuszu należy się liczyć z umocnieniem złotego (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,5400, USD/PLN: 3,7700), a w drugim z jego osłabieniem (punkty oporu EUR/PLN: 4,5600, USD/PLN: 3,8100).   ● [Pandemia]   PLN oraz inne waluty EM niezmiennie pozostają także zakładnikami nowych informacji z frontu epidemiologicznego. Szczególnie martwi coraz trudniejsza sytuacja w Indiach, które mierzą się z nową mutacją koronawirusa (B.1.617). Tamtejsze ministerstwo zdrowia poinformowało wczoraj o wykryciu ponad 278 tys. nowych przypadków zachorowań na Covid-19 (najwięcej od początku pandemii).   ● [Giełda]   Gracze z Wall Street czekają dziś na ogłoszenie wyników finansowych Netflixa za I kw. Analitycy spodziewają się, że zysk na jedną akcję spółki wyniesie 2,97 USD, przy prognozowanych łącznych przychodach w wysokości 7,14 mld USD. W raporcie tego blue chipa języczkiem u wagi będą dane dotyczące wzrostu liczby abonentów. Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.