Dostawy kuleją tu i tam

 (wtorek, 27-04, 8:00)

Niemcy: indeks IFO wzrósł w kwietniu mniej, niż zakładano.
Łon (RPP): stopy procentowe NBP mogą pozostać przez długi czas na obecnym poziomie.
CoinDesk: JP Morgan przygotowuje krypto-fundusz inwestycyjny.
Kalendarz Eko: amerykański indeks zaufania konsumentów Conference Board.

Za nami
   ● 
[IFO]   Na przebiegu wczorajszej sesji walutowej zaważyła publikacja niemieckiego wskaźnika nastrojów w biznesie. Mniejszy od oczekiwań wzrost indeksu IFO (96,8 pkt w IV vs prognoza 97,8 pkt; przy poprzednim wyniku 96,6 pkt) podciął skrzydła euro (EUR/USD min. 1,2061) oraz jego sąsiadom z CEE. Wg prezesa Instytutu Clemensa Fuesta trzecia fala pandemii oraz problemy z dostawami komponentów w sektorze przemysłowym spowolniły ożywienie gospodarcze za Odrą.   ● [PLN]   Lokalnym zmartwieniem dla złotego (max. EUR/PLN 4,5620, USD/PLN 3,7803) były opóźnienia w dostawach korona-szczepionek do Polski. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP Michał Dworczyk poinformował w weekend, że w tym tygodniu do naszego kraju dotrze o 1,1 mln mniej szczepionek, niż pierwotnie zakładano.   ● [RPP]   Poduszką amortyzującą straty PLNa był artykuł Eryka Łona z RPP, w którym napisał, że „stopy procentowe [NBP] mogą pozostać przez długi czas na obecnym poziomie, gdyż potrzeba ich redukcji na razie zanikła”.   ● [USA]   Potknięcie wspólnej waluty tylko w niewielkim stopniu wykorzystał jej amerykański konkurent. Zyski dolara ograniczył niższy od prognoz wzrost zamówień na dobra trwałe w USA (0,5% m/m w III wobec oczekiwanych 2,5%; poprzednio 0,5%).   ● [BTC]   Dużo mocniej odbił Bitcoin (+11,93%), dla którego trampoliną był news CoinDesk o tym, że bank JP Morgan przygotowuje krypto-fundusz inwestycyjny dla swoich zamożnych klientów.

Przed nami

   ● [CB]   Ekonomicznym wydarzeniem dzisiejszej sesji będzie publikacja amerykańskiego indeksu zaufania konsumentów Conference Board. Analitycy, mający świeżo w pamięci ostatnie bardzo dobre dane z USA o sprzedaży detalicznej oraz nastrojach konsumentów, spodziewają się wzrostu wskaźnika CB z 109,7 pkt (w marcu) do 112,1 pkt.   ● [Scenariusze]   Realizacja tej optymistycznej prognozy (lub jeszcze wyższy wynik) może rozbudzić apetyt dla dolara (punkt wparcia EUR/USD 1,2060), kosztem jego rywali z G10 i EM (punkty oporu EUR/PLN: 4,5650, USD/PLN: 3,8000). W przypadku negatywnej makro-niespodzianki zielona waluta powinna się osłabić (punkt oporu EUR/USD 1,2130), a złoty umocnić (punkty wsparcia EUR/PLN 4,5400, USD/PLN 3,7500) na spółkę z kamratami z EM i CEE. W dzisiejszym Kalendarzu Eko znajdują się jeszcze amerykańskie wskaźniki cen domów (S&P/Case-Shiller) i nieruchomości (FHFA) oraz przemysłowy indeks FED z Richmond.   ● [Giełda]   Gracze z Wall Street czekają na ogłoszenie raportów finansowych największych firm technologicznych tzw. FAANG (Facebook, Amazon, Apple, Netflix i Google). Już dziś wieczorem swoje wyniki za I kw. przedstawi Alphabet (Google), w środę Apple i Facebook, a w czwartek Amazon. Inwestorzy liczą, że spółki BigTech potwierdzą swoją pandemiczną dominację.


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.