Rośnie ryzyko inwestycyjne po tym jak Grecy odrzucili warunki wierzycieli (61:39), a Varoufakis podaje się do dymisji. Dziś spotkanie Merkel - Hollande, jutro Eurogrupy.

(poniedziałek, 06-07, 08:30)

Rynki w Europie
(03-07-2015)
W piątek inwestorzy powstrzymywali się przed zajmowaniem nowych pozycji z uwagi na niską płynność rynku i większe spready spowodowane dniem wolnym w USA. Tematem numer jeden pozostawała Grecja, gdzie w niedzielę zaplanowano referendum ws. warunków pomocy finansowej stawianych przez wierzycieli. Rząd w Atenach zaapelował do Greków o odrzucenie warunków kredytobiorców i mandat do negocjacji lepszego porozumienia w sprawie nowej pomocy dla zadłużonej Hellady. Niejednoznaczne wyniki sondaży greckiej opinii publicznej oraz niewiadomy wpływ wyników plebiscytu na decyzje stron negocjacji stanowiły równanie ze zbyt dużą ilością niewiadomych by zachęcić uczestników rynków finansowych do podejmowania decyzji inwestycyjnych. W tej sytuacji mniejszej rangi dane z Eurolandu na temat aktywności sektora usług i sprzedaży detalicznej, które okazały się zbliżone do prognoz, tym bardziej nie mogły wyzwolić reakcji inwestorów. Piątkowa sesja na rynkach walutowych miała spokojny przebieg, a popyt na amerykańskiego dolara wywołany niepewnością ws. Grecji równoważyła jego podaż spowodowana gorszym od oczekiwań czwartkowym raportem Departamentu pracy USA. Rynek hurtowy w Londynie zamknął się w piątek o godzinie 17:00 na poziomie EUR/USD 1,1105 (+0,12 % od 8:00), GBP/USD 1,5604 (-0,07 % od 8:00), USD/JPY 122,70 (-0,32 % od 8:00). Europejskie rynki akcji pozostawały w piątek pod wpływem wielu negatywnych czynników (DAX: -0,37 %; CAC40: -0,57 %; FTSE100: -0,67 %). Poza niepewnością związaną z wynikiem i znaczeniem greckiego referendum ostrożność inwestorów pogłębiały doniesienia z Chin o wszczęciu dochodzenia w sprawie manipulacji tamtejszym rynkiem akcji oraz informacje z Brazylii o rozpoczęciu postępowania przeciwko 15 bankom globalnym oskarżonym o sterowanie kursem brazylijskiego reala. W wyniku tych oskarżeń brytyjskie banki Barclays, RBS i Standard Chartered straciły w piątek ponad 1% swojej wartości.

Rynek EUR/USD ...
Rynek PLN ...
Rynki w USA ...
Rynki w Azji ...
Kalendarz ekonomiczny ...
Komentarze i prognozy ... 
Punkty wsparcia i oporu …

Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej subskrypcji Blog FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (
kontakt@wspolnyrynek.pl) lub przez Infolinię WR (+48 22 790 7900).

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku


Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.