USD słabnie po realizacji zysków. PLN i waluty EM zyskują na obawach o wynik zbliżającego się posiedzenia FOMC. Dziś dane z rynku nieruchomości USA.

(środa, 22-07, 08:05)

Rynki w Europie
(21-07-2015)
Na wtorek nie zaplanowano publikacji istotnych danych makroekonomicznych stąd wielu inwestorów zaczęło wybiegać myślami do przyszłego tygodnia, w którym odbędzie się comiesięczne posiedzenie Federalnego Komitetu ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC) poświęcone amerykańskiej polityce pieniężnej. W ostatnich dniach większość uczestników rynków finansowych, nakręconych wypowiedziami Janet Yellen i kilku członków FOMC, poprawiającymi się danymi z gospodarki USA oraz spadkiem ryzyka wydarzeń międzynarodowych, zaczęła ponownie dyskontować wrześniowy termin rozpoczęcia cyklu podwyżek amerykańskich stóp procentowych. Od poprzedniego wtorku (8:00) wartość dolara w stosunku do euro wzrosła o 1,62 % z 1,0821 do 1,0999. Tak duże zmiany rynkowe i brak pewności co do wydźwięku komunikatu FOMC w przyszłym tygodniu spowodowały realizację zysków, w wyniku której kurs EUR/USD wzrósł wczoraj o 1,23 % z minimalnego poziomu 1,0808 (najniższego od 3 miesięcy) do 1,0941. Podobna korekta miała miejsce na amerykańskim rynku długu (czytaj więcej na ten temat w części Rynki w USA). Wczorajsza przecena dolara wywołała korektę wzrostową na rynkach towarowych, co z kolei wsparło waluty największych eksporterów surowców (np. Kanady, Australii i Nowej Zelandii) oraz waluty rynków wschodzących (w tym złotego). Paradoksalnie wspólną walutę wspierały wczoraj obawy o wynik kolejnych głosowań w parlamencie Greckim nad drugim pakietem reform wymaganych przez międzynarodowych kredytodawców. O godzinie 17:00 w Londynie rynek hurtowy zamknął się na poziomie EUR/USD 1,0934 (+1,04 % od 8:00), GBP/USD 1,5561 (-0,03 % od 8:00), USD/JPY 123,84 (-0,47 % od 8:00). Wczorajsza sesja na europejskich rynkach akcji przebiegała z zmiennych nastrojach. Wśród inwestorów dominowała niepewność związana z wahaniami cen na rynkach surowców oraz publikacjami wyników kwartalnych spółek giełdowych, która spowodowała spadki głównych indeksów (DAX: -1,12 %; CAC40: -0,70 %; FTSE100: -0,29 %). Ofiarą zmienności na rynkach walutowych stał się wczoraj szwajcarski producent leków Novartis, którego akcje straciły 2% wartości po tym jak poinformował, że mimo wzrostu sprzedaży o 6% w cenach stałych wartość sprzedaży netto spadła o 5% w wyniku wahań kursowych.

Rynek EUR/USD ...
Rynek PLN ...
Rynki w USA ...
Rynki w Azji ...
Kalendarz ekonomiczny ...
Komentarze i prognozy ... 
Punkty wsparcia i oporu …

Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej subskrypcji Blog FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub przez Infolinię WR (+48 22 790 7900).

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku
Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.