PLN przyklejony do EUR. USD zyskuje dzięki spadającymi cenom ropy i spekulacjom ws. danych z rynku pracy USA w tym tygodniu. Dziś zamówienia w USA.

(wtorek, 04-08, 07:50)

Rynki w Europie
(03-08-2015)
Nowy tydzień zaczął się wczoraj od serii publikacji na temat aktywności przemysłowej w największych gospodarkach światowych. Według poniedziałkowych informacji z Japonii i Chin finalne wartości indeksów PMI w lipcu okazały się tam niższe od oczekiwań, a w przypadku Państwa Środka również gorsze od i tak już słabych danych z czerwca br. (szczegóły w naszym kalendarzu ekonomicznym). Naturalną reakcją na te pesymistyczne sygnały z gospodarki największego importera netto ropy i wielu innych surowców był wczorajszy powrót do trendu spadkowego na tych rynkach oraz kontynuacja wyprzedaży akcji w Regionie Azji i Pacyfiku. Ze względu na odwrotną korelację dolara z większością spadających rynków surowcowych oraz w związku z załamaniem giełdy w Atenach (-16,2%) otwartej wczoraj po 5 tygodniach przymusowej przerwy, amerykańska waluta od rana zyskiwała wobec euro, funta i jena. Znów tracił kanadyjski dolar i inne waluty rynków powiązanych ze słabnącymi rynkami towarowymi (czytaj więcej na ten temat w części Rynki w USA). Wspólna waluta, na krótko złapała oddech po lepszych od prognoz i zbliżonych do poprzedniego miesiąca finalnych wynikach indeksów PMI w przemyśle Niemiec i strefy euro jednak trend wzrostowy dolara utrzymał się by o godzinie 14:00 osiągnąć swój najwyższą wartość na poziomie EUR/USD 1,0950, GBP/USD 1,5565, USD/JPY 124,27. W tym momencie do głosu doszli inwestorzy amerykańscy, którzy z większą rezerwą ocenili perspektywy globalnego wzrostu ekonomicznego i ich wpływ na gospodarkę amerykańską. Obawy sceptyków potwierdziły się w niższych od oczekiwań wynikach czerwcowej inflacji PCE Core oraz lipcowego wskaźnika ISM z amerykańskiego przemysłu (szczegóły w naszym kalendarzu ekonomicznym) przez co dolar zaczął tracić na wartości w relacji do euro (1,0985) i funta (1,5620). Dopiero publikacja zgodnego konsensusem indeksu PMI z USA przywróciła wiarę uczestników rynku walutowego w dolara dzięki czemu o godzinie 17:00 rynek hurtowy w Londynie zamknął się na poziomie EUR/USD 1,0971 (-0,10 % od 8:00), GBP/USD 1,5619 (-0,05 % od 8:00), USD/JPY 123,94 (-0,10 % od 8:00). W tym czasie europejski rynek długu pozostawał w uśpieniu natomiast wysoka aktywność panowała na europejskich giełdach, które pozytywnie zareagowały na ogłoszone w tym dniu dobre wyniki kwartalne z większości spółek (DAX: +1,19 %; CAC40: +0,75 %; FTSE100: -0,11 %). W poniedziałek wyróżnił się Heineken, który pokazał imponujący wzrost rezultatów w krajach rynków wschodzących przez co wartość jego akcji wzrosła o 5,6%. Akcje producenta luksusowych samochodów Rolls Royce, notującego ostatnio bardzo słabe wyniki, podskoczyły wczoraj o 6% w wyniku spekulacji dotyczących przyspieszenia wdrożenia planu naprawczego.   

Rynek EUR/USD ...
Rynek PLN ...
Rynki w USA ...
Rynki w Azji ...
Kalendarz ekonomiczny ...
Komentarze i prognozy ... 
Punkty wsparcia i oporu …

Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej subskrypcji Blog FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub przez Infolinię WR (+48 22 790 7900).

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego RynkuNasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.