Lepiej nastrojeni konsumenci i przedsiębiorcy

(środa, 28-05, 8:50)


 Reuters: Ministerstwo Finansów Japonii rozważa ograniczenie emisji 30-letnich obligacji.
 USA: w maju zaufanie konsumentów znacznie wzrosło.
 Strefa euro: wg KE w tym miesiącu nastroje w gospodarce nadspodziewanie się poprawiły.
 Kalendarz Eko: protokół Fed oraz wyniki finansowe Nvidii za I kw.


Za nami
   ● [JPY]   Wczorajsza sesja walutowa rozpoczęła się od spadku wyceny japońskiego jena. Wartość waluty Kraju Kwitnącej Wiśni stopniała po tym, jak agencja Reutersa podała, że Ministerstwo Finansów Japonii rozważa ograniczenie emisji 30-letnich obligacji z powodu ostatnich gwałtownych wzrostów rentowności na rynku długu. Pod wpływem tych rewelacji kurs USD/JPY wystrzelił do max. poziomu 144,76   ● [USD]   Jednocześnie wsparciem dla dolara (EUR/USD min. 1,1295) była wiadomość o znacznym wzroście zaufania amerykańskich konsumentów. W maju wskaźnik Conference Board odbił z 85,7 pkt do 98 pkt; podczas gdy rynek spodziewał się marginalnego wzrostu do 87,1 pkt.   ● [EU]   Pozycji walut EU (EUR/PLN max. 4,2578, USD/PLN max. 3,7644) broniła informacja o nadspodziewanej poprawie nastrojów w gospodarce strefy euro. W maju indeks Komisji Europejskiej przygotowany na podstawie badań opinii firm z Eurolandu wzrósł z 93,8 pkt w kwietniu do 94,8 pkt, wobec oczekiwanych 94 pkt. Dodatkowym wsparciem dla euro i jego sąsiadów z CEE były słowa Trumpa o pozytywnym postępie w rozmowach handlowych z Unią Europejską.


Przed nami
   ● [Protokół Fed]   Kulminacyjnym punktem ekonomicznej agendy podczas dzisiejszej sesji będzie publikacja zapisu z ostatniego posiedzenia amerykańskiego banku centralnego. Jeżeli protokół potwierdzi, że FOMC nie musi się spieszyć z kolejną obniżką stóp Fed, wówczas dolar może zyskać na wartości (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1200), a jego rywale z rynków G10 i EM stracić (punkty oporu EUR/PLN: 4,3000, USD/PLN: 3,8500). W przypadku gołębiej niespodzianki w postaci sygnalizacji możliwości szybkiego cięcia należy się liczyć z kolejną przeceną zielonej waluty (punkt oporu EUR/USD: 1,1500) i wzrostem wyceny jego konkurentów, w tym złotego (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2200, USD/PLN: 3,7000).   ● [Nvidia]   Inwestorzy giełdowi czekają na ogłoszenie wyników finansowych Nvidii za I kwartał, które zostaną ogłoszone po zamknięciu dzisiejszej sesji na Wall Street.


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).



Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.