Dolar w odwrocie po gorszych od prognoz wynikach amerykańskiej sprzedaży detalicznej. Dziś dane nt. inflacji CPI i produkcji przemysłowej w USA oraz inflacji w UK.

(wtorek, 16-08, 8:00)Kolejna seria słabszych danych z USA (np. sprzedaż detaliczna, inflacja cen producentów oraz indeks NY Empire State) jeszcze bardziej oddaliła perspektywę tegorocznej podwyżki stóp procentowych FED i osłabiła pozycję dolara. Prawdopodobieństwo zaostrzenia polityki pieniężnej za oceanem na grudniowym posiedzeniu mierzone cenami kontraktów terminowych spadło z 47% do 43%. Obniżenie atrakcyjności amerykańskiej waluty spowodowało wzrost kursu EUR/USD maksymalnie do poziomu 1,1231 (dziś o g. 8:30, najwyższego od 24 czerwca br.). Tani dolar wsparł notowania ropy, które rosły kolejny dzień niesione powracającymi spekulacjami ws. rychłego wznowienia rozmów pomiędzy krajami OPEC nt. stabilizacji cen. Kombinacja rosnącego kursu EUR/USD i drożejącej ropy okazała się tylko połowicznie korzystna dla złotego. Polska waluta jeszcze bardziej umocniła się wobec tracącego globalnie dolara (USD/PLN min. 3,8023 dziś o g. 08:05), tracąc jednocześnie w relacji do euro (EUR/PLN max. 4,2788 wczoraj o g. 16:00). Jedną z przyczyn inwestycyjnej wstrzemięźliwości wobec rynków wschodzących są m.in. gorsze od oczekiwań dane z Chin nt. produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej. Dziś zapowiada się bardzo ciekawy dzień z powodu licznych publikacji danych makro ze Stanów Zjednoczonych . O godzinie 14:30 poznamy wyniki amerykańskiej Inflacji CPI oraz produkcji przemysłowej (o g. 15:15). W przypadku wyników poniżej oczekiwań (szczegóły w naszym kalendarzu ekonomicznym) może dojść do kontynuacji trendu wzrostowego na rynku EUR/USD, który napotka na bariery techniczne: 1,1264, 1,1340. Wcześniej warto zwrócić uwagę na wyniki Inflacji CPI i PPI (o g. 10:30) z Wielkiej Brytanii, które będą obejmować pierwszy pełny miesiąc od czasu referendum ws. Brexitu. Kurs GBP/USD dyskontuje znaczne pogorszenie sytuacji gospodarczej na Wyspach (min.: 1,2866 wczoraj o g. 17:50). Najlepszą kombinacją dla złotego byłyby słabe dane zarówno z USA jak i z Wysp Brytyjskich (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2500, USD/PLN: 3,8000). Przeciwny scenariusz będzie zachęcał do realizacji zysków (punkty oporu EUR/PLN: 4,3100, USD/PLN: ,38500). Aktualne kursy: EUR/PLN 4,2651, USD/PLN 3,7976, GBP/PLN 4,9044, EUR/USD 1,1230. 
Kalendarz ekonomiczny ...
Komentarze i prognozy ... 
Punkty wsparcia i oporu …
              
Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.


Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.