Trwa odliczanie do piątkowego wystąpienia Yellen. Dziś wyniki zamówień w USA.

(czwartek, 25-08, 8:00)

Aktywność na rynkach finansowych spada, gdyż inwestorzy rozpoczęli odliczanie do piątkowego wystąpienia prezes Banku Rezerwy Federalnej Janet Yellen podczas rozpoczynającego się dziś trzydniowego sympozjum w Jackon Hole (w Stanie Wyoming), które odbywa się z udziałem przedstawicieli banków centralnych z całego świata. W oczekiwaniu na to wydarzenie wartość euro w stosunku do dolara waha się od kilku dniu w zakresie od min. 1,1245 do max. 1,1355. Wczoraj kurs EUR/USD powoli dryfował w kierunku dolnej granicy ww. przedziału wspierany wcześniejszymi rekordowymi wynikami sprzedaży nowych domów w Stanach Zjednoczonych (więcej na ten temat w naszym wczorajszym Alercie FX) oraz przeceną paliw (Brent: -1,09 % do 49,02 USD/bbl, Crude: -1,76 % do 46,78 USD/bbl) którą wywołały niespodziewana informacja o wzroście amerykańskich zapasów ropy i pesymistyczne prognozy banku Goldman Sachs dla rynku naftowego. Choć wczorajsze dane z rynku nieruchomości, które okazały się tym razem nieco gorsze od prognoz, nie popsuły pozytywnych nastojów wobec dolara. Drożejący dolar, taniejące surowce i niepewność ws. kursu polityki pieniężnej USA nie sprzyjały złotemu, który tracił w relacji do amerykańskiej waluty (max. USD/PLN: 3,8218, dziś o g. 05:10) utrzymując zarazem chwiejne status quo w stosunku do euro (EUR/PLN min.: 4,3147, max.: 4,3047). Spośród nowych danych makroekonomicznych dziś warto zwrócić uwagę na publikację wyniku indeksu Instytutu Ifo w sierpniu, który jest swoistym papierkiem lakmusowym nastrojów panujących wśród niemieckich przedsiębiorców. Natomiast popołudniu poznamy kolejne informacje z gospodarki amerykańskiej, wśród których znajdą się wstępne dane dotyczące zamówień na dobra trwałego użytku, zamówień na dobra bez środków transportu oraz wnioski o zasiłek dla bezrobotnych (g. 14:30). Równie ważne będą zrewidowane wyniki PKB USA w drugim kwartale, których ogłoszenie zaplanowano na piątek (g. 14:30). Mimo dużego kalibru tych informacji tylko ich duża rozbieżność z prognozami może zachwiać rynkami walutowymi, które czekają na jutrzejsze wieczorne wystąpienie Yellen. Do tego czasu zmiany kursu EUR/USD będą ograniczały bariery techniczne: 1,1220 oraz 1,1380. Natomiast na rynku PLN zakres wahań limitują obecnie punkty wsparcia EUR/PLN : 4,2500, USD/PLN: 3,7700 oraz punktu oporu odpowiednio: 4,3200, 3,8500. Zdaniem analityków każda wskazówka prezes FED, potwierdzająca możliwość wrześniowej podwyżki stóp w USA (wycenianej obecnie na 20%) może przynieść gwałtowny wzrost wartości dolara. Aktualne kursy: EUR/PLN 4,3106, USD/PLN 3,8243, GBP/PLN 5,0564, EUR/USD 1,1271.
Kalendarz ekonomiczny ...
Komentarze i prognozy ... 
Punkty wsparcia i oporu …
              
Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.


Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.