Dziś fokus na dane z USA i prezentację prezydenckiego projektu ustawy o kredytach walutowych.

(wtorek, 02-08, 8:00)
Po najsłabszym od 3 miesięcy tygodniu dla amerykańskiego dolara, poniedziałek przyniósł stabilizację kursów na głównych rynkach walutowych. Stanu równowagi nie zakłóciły nawet liczne publikacje ważnych danych makroekonomicznych (m.in. wskaźników PMI dla przemysłu w Chinach, Niemczech, Unii Europejskiej oraz indeksów PMI i ISM dla przemysłu z USA). W gronie walut G-7 najsłabszym ogniwem okazał się funt (GBP/USD min.: 1,3163, -0,45 %), który tracił na wartości przez najgorsze od 3 lat wyniki indeksu PMI sektora przemysłu na Wyspach Brytyjskich oraz narastające spekulacje wokół czwartkowej decyzji Banku Anglii. Według najnowszych prognoz banku inwestycyjnego JP Morgan, Komitet Polityki Pieniężnej Zjednoczonego Królestwa obniży stopy procentowe o 50 pb oraz rozpocznie program luzowania ilościowego o wartości 75 miliardów GBP. Za nami także spokojny dzień dla rynków wschodzących, gdzie wakacyjnej atmosfery nie zepsuła nawet postępująca przecena na rynku naftowym (Brent: -2,61 % do 42,23 USD/bbl;  Crude: -3,35 % do 40,06 USD/bbl) wywołana doniesieniami o rekordowej produkcji ropy w krajach OPEC w lipcu i znacznym wzroście liczby czynnych odwiertów naftowych w USA. Złoty okazał się odporny na publikację fatalnego wyniku indeksu PMI dla polskiego przemysłu, który w lipcu spadł do najniższego poziomu od września 2014 roku (50,3 pkt vs. prognoza 51,6 pkt)Kurs EUR/PLN nadal pozostaje w wąskim przedziale od min. 4,3495 do max. 4,3651, a rynek USD/PLN od 3,8955 do 3,9075. Dziś zapowiada się ciekawy dzień ze względu na planowaną publikację kilku ważnych danych makro ze Stanów Zjednoczonych. Na największą uwagę zasługują inflacja PCE core oraz wydatki i dochody Amerykanów w czerwcu. W przypadku wyników poniżej oczekiwań (szczegóły w naszym kalendarzu ekonomicznym) może dojść do wznowienia trendu wzrostowego na rynku EUR/USD, który napotka na bariery techniczne: 1,1220, 1,1264, 1,1340. Jeszcze więcej emocji czeka nas w piątek, na kiedy zaplanowano ogłoszenie najnowszego raportu Departamentu Pracy USA. W tym tygodniu duże zainteresowanie inwestorów budzi także decyzja Banku Anglii (w czwartek). Najlepszą kombinacją dla złotego byłyby słabe dane zza oceanu oraz uruchomienie nowego programu QE w Wielkiej Brytanii (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,3500, USD/PLN: 3,8600). Zagrożeniem dla polskiej waluty może być prezentacja prezydenckiego projektu ustawy o kredytach walutowych (o g. 11:00), która może zachęcać do realizacji zysków (punkty oporu EUR/PLN: 4,3800, USD/PLN: 3,9300).
Kalendarz ekonomiczny ...
Komentarze i prognozy ... 
Punkty wsparcia i oporu …
              
Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.

Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.