Alert FX - Doskonale wyniki z rynku pracy w USA podbijają wartość dolara i zwiększają globalny apetyt na ryzyko.

(poniedziałek, 08-08, 8:00)
Opublikowany w piątek najnowszy raport Departamentu Pracy USA znów zaskoczył inwestorów pokazując znacznie lepszą od oczekiwań sytuację na amerykańskim rynku pracy. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym (NFP) wzrosło w lipcu o 255 tys. osób (prognoza 175 tys.), a w sektorze prywatnym o 217 tys. wobec oczekiwanych 170 tys. Jakby tego było mało rewelacyjne wyniki NFP z czerwca zostały zrewidowane w górę z 287 tys. do 292 tys. I choć stopa bezrobocia pozostała na dotychczasowym poziomie 4,9 %, to średnia płaca godzinowa wzrosła w lipcu aż o 0,3% przebijając prognozy rynkowe (0,2%) i podbijając oczekiwania inflacyjne analityków. Te zaskakująco dobre dane makro zza oceanu wywołały żywiołową reakcję graczy na rynku walutowym i gwałtowny wzrost wartości dolara na świecie. Tuż po ich publikacji (o g. 14:30) kurs EUR/USD spadł z pułapu 1,1154 do wartości 1,1084 (a później do min. 1,1046 o g. 15:40 ). Atrakcyjność amerykańskiej waluty rosła wraz ze zmianą cen kontraktów terminowych, które dyskontowały wzrost prawdopodobieństwa podniesienia stóp procentowych FED we wrześniu z 9% do 18%, a do końca roku z 32% do 47%. Mimo realizacji zysków notowania dolara są teraz w trendzie wzrostowym. Barierą dla jego dalszego umocnienia wobec euro będą punkty wsparcia: 1,1035, 1,0980, natomiast osłabienie ograniczą punkty oporu: 1,1220, 1,1264. Choć kapitał płynął w stronę zielonej waluty szerokim strumieniem złoty nie oddawał zanadto pola, rekompensując sobie straty wobec dolara (USD/PLN max.: 3,8740 o g 16:00), zyskami w relacji do euro (EUR/PLN min.: 4,2740 o g. 14:40). Najbliższe bariery techniczne dla EUR/PLN to wsparcie: 4,2720 i opór: 4,3100, natomiast dla USD/PLN to wsparcie: 3,8500 i opór: 3,8570. Mimo znacznego umocnienia polskiej waluty w ostatnich tygodniach jej atrakcyjność nie maleje co zawdzięcza m.in. czwartkowej decyzji Banku Anglii  o uruchomieniu znacznego programu luzowania ilościowego (QE) i rosnącym oczekiwaniom rynkowym na odpowiedź ECB na wyzwania gospodarki Eurolandu związane z Brexitem. Nadchodzący tydzień będzie obfitował w publikacje nowych danych makroekonomicznych z różnych części świata. Na uwagę zasługują w szczególności informacje z Chin nt. wyników Inflacji CPI i PPI (wtorek), produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej (czwartek) oraz z USA dotyczące sprzedaży detalicznej (piątek). Dzisiejsze mieszane dane nt. handlu zagranicznego Chin nie wzbudzają większych emocji (szczegóły w naszym kalendarzu ekonomicznym). Aktualne kursy: EUR/PLN 4,2828, USD/PLN 3,8633, GBP/PLN 5,0423, EUR/USD 1,1086. 
Kalendarz ekonomiczny ...
Komentarze i prognozy ... 
Punkty wsparcia i oporu …
              
Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.


Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.