Pierwszy taki kwartał

(środa, 01-04, 8:00)


Wall Street: Dow Jones Industrial ma za sobą najgorszy pierwszy kwartał w historii.
Strefa euro: Ceny konsumpcyjne spadły w marcu najbardziej od 2014.
FED uruchomi program repo dla zagranicznych banków centralnych umożliwiający im dostęp do finansowania w USD.
Koronawirus w Polsce: 2347 osób zarażonych, 35 ofiar śmiertelnych.
Kalendarz Eko: indeksy PMI, ISM dla przemysłu EU i USA oraz amerykański raport ADP. 
 
Za nami
Wtorkowa sesja na rynkach finansowych rozegrała się po myśli zwolenników droższego dolara oraz wyższych cen ropy.   [USD]   Wg Reutersa amerykańska waluta była beneficjentem repozycjonowania portfeli przed zamknięciem pandemicznego kwartału oraz zakończenia roku podatkowego w Japonii. Kolejnych sprzymierzeńców przysporzyły zielonej walucie wiadomości o mniejszym niż zakładano spadku aktywności gospodarczej sektora wytwórczego w rejonie Chicago (47,8 pkt vs prognoza 40) oraz większym niż sądzono zaufaniu amerykańskich konsumentów w marcu (CB: 120 pkt vs prognoza 110). Kurs EUR/USD stopniał więc do min. 1,0926, w czym dodatkowo pomagała mu informacja o największym od 2014 spadku inflacji HICP w strefie euro (z 1,2% r/r w II do 0,7% w III, wobec oczekiwanych 0,8%).   ● [PLN]   Oprócz euro, w rachunku za umocnienie dolara partycypował też złoty (max. EUR/PLN 4,5764, USD/PLN 4,1625).   ● [Ropa]   Straty PLNa oraz pozostałych walut EM ograniczyło zaskakujące odbicie chińskich indeksów PMI oraz korekta wzrostowa na rynku ropy (Crude: + 1,94%). Ceny tego surowca zwyżkowały po tym jak prezydenci USA i Rosji desygnowali swoich przedstawicieli do rozmów ws. ustabilizowania cen na rynku naftowym.   ● [FED]   Z kolei zyski amerykańskiej waluty limitował komunikat FED, w którym poinformowano o uruchomieniu tymczasowej infrastruktury dla przeprowadzania transakcji repo z innymi bankami centralnymi, w celu sprawnego zaopatrywania zagranicznych rynków pieniężnych w dolary. Zielonej walucie nie przysłużyła się również wypowiedź Trumpa, który ostrzegł wczoraj, że Stany Zjednoczone czekają „piekielnie ciężkie” dwa-trzy tygodnie.
Przed nami
  ● [Kalendarz Eko]   Dziś zobaczymy pełniejszy obraz stanu globalnego przemysłu w czasie pandemii. Jego źródłem będą publikacje wyników indeksów PMI i ISM (dla USA). Oprócz finalnych danych nt. marcowej koniunktury przemysłowej we Francji, w Niemczech, w całej strefie euro i w Stanach Zjednoczonych, po raz pierwszy poznamy analogiczne dane za poprzedni miesiąc dla zainfekowanych Włoch, Hiszpanii, a także dla Polski.   ● [Scenariusze]   W przypadku podobnego układu danych jak we wstępnych wynikach z 23 marca, zwycięzcę sesji wskaże mniej katastrofalny rezultat. Inwestorzy bardziej optymistycznie nastawieni do EU zagrają na wzrost euro (punkt oporu EUR/USD: 1,1060) i walut CEE (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,5300, USD/PLN: 4,1000), a na korzyść dolara ci co uwierzą w większą odporność gospodarki USA (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0925; punkty oporu EUR/PLN: 4,5800, USD/PLN: 4,1700). Dodatkowym wyzwaniem dla zielonej waluty będzie dzisiejsza publikacja raportu ADP, który jest uważany za dobry prognostyk oficjalnych danych z rynku pracy, które poznamy w piątek.Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.

Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.