Laurka od rewizora

 (wtorek, 29-06, 8:00)

 Holzmann (ECB): obecnie nie ma miejsca na podwyżki stóp procentowych w Eurolandzie.
Agencja Standard & Poor's zrewidowała w górę swoje prognozy dotyczące polskiego PKB.
W rankingu Bloomberga Stany Zjednoczone są najlepiej radzącym sobie z pandemią krajem świata.
Kalendarz Eko: indeksy nastojów w gospodarce Eurolandu oraz zaufania konsumentów w USA.

Za nami

Nowy tydzień rozpoczął się po myśli inwestorów grających na osłabienie euro i umocnienie złotego.   ● [ECB]   Głównym powodem deprecjacji EUR i aprecjacji konkurencyjnego PLNa były słowa członka Rady Prezesów ECB i prezesa Banku Austrii Roberta Holzmanna, który powiedział wczoraj, że obecnie nie ma miejsca na podwyżki stóp procentowych w Eurolandzie.   ● [S&P, WWK]   Pomocna dla naszej waluty okazała się także wzrostowa rewizja prognoz polskiego PKB dokonana przez agencję ratingową Standard & Poor's (z 3,4% do 4,5% w 2021 oraz z 4,4% do 5,4% w 2022). Zaś lokalnym wsparciem dla złotego (EUR/PLN min. 4,4947, USD/PLN min. 3,7705) był wzrost Wskaźnika Wyprzedzającego Koniunktury wg BIEC (z 166,6 pkt w V do 166,8 pkt w VI), który z wyprzedzeniem informuje o tendencjach w polskiej gospodarce.   ● [Delta]   Zyski PLNa ograniczyły rosnące obawy, że ekspansja koronawirusa w wariancie Delta wyhamuje ożywienie ekonomiczne trwające na Starym Kontynencie. Z powodu wysokiej zaraźliwości tej odmiany Covid-19 wiele krajów europejskich wprowadziło nowe ograniczenia w podróżach, co negatywnie odbiło się wczoraj na wycenie akcji spółek z sektora turystycznego (TUI: -5,30%). Z kolei samopoczucie dolara poprawiła (EUR/USD min. 1,1902) najnowsza odsłona rankingu Bloomberga, który pokazał, że Stany Zjednoczone są najlepiej radzącym sobie z pandemią krajem świata.

Przed nami

   ● [KE, CB]   Dziś dowiemy się jakie nastroje panują w gospodarce strefy euro oraz poznamy poziom zaufania amerykańskich konsumentów. W obu przypadkach analitycy oczekują poprawy opisujących je wskaźników, stąd można zakładać, że zwycięzcę dzisiejszej sesji walutowej wskażą bardziej spełnieni optymiści.   ● [Scenariusze]   Wzrost indeksu Komisji Europejskiej powyżej 116,2 pkt może zapewnić wygraną euro i jego sąsiadom z CEE (punkt oporu EUR/USD: 1,1980; punkty wsparcia: EUR/PLN 4,4800, USD/PLN 3,7500). Za to wynik wskaźnika Conference Board wyższy niż 118,9 pkt da victorię dolarowi (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1900; punkty oporu: EUR/PLN 4,5300, USD/PLN 3,8000).   ● [Pozostałe wydarzenia]   Dodatkowym wyzwaniem dla wspólnej waluty będą wstępne dane o inflacji CPI w Niemczech. Rynek spodziewa się spadku dynamiki wzrostu cen konsumpcyjnych za Odrą. Poza tym w dzisiejszym Kalendarzu Eko znajdują się jeszcze amerykańskie indeksy cen domów (S&P/Case-Shiller) i nieruchomości (FHFA) oraz wystąpienia publiczne ważnych polityków ECB (Lagarde i Weidmanna).


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.