Zaufanie i jego brak

 (środa, 28-08, 8:50)


 Niemcy: wg GfK zaufanie konsumentów nieoczekiwanie spadło do najniższego poziomu od maja br.
USA: w sierpniu indeks mierzący zaufanie konsumentów osiągnął najwyższą wartość od marca br.
Narodowy Bank Węgier zdecydował się wstrzymać cykl obniżek stóp MNB.
Kalendarz Eko: wyniki finansowe Nvidii za II kw. 

Za nami
   ● [DE]   Wczorajsza publikacja finalnych danych nt. PKB Niemiec w II kwartale potwierdziła, że w tym czasie największa gospodarka europejska skurczyła się o 0,1% k/k. Prezes niemieckiego Federalnego Urzędu Statystycznego Ruth Bran zakomunikowała, że „po niewielkim wzroście w poprzednim kwartale, na wiosnę gospodarka znów się zatrzymała”. Dodatkowym źródłem niepokoju dla posiadaczy euro oraz walut CEE (EUR/PLN max. 4,2908, USD/PLN max. 3,8501) stała się publikacja niemieckiego wskaźnika GfK, który pokazał, że zaufanie konsumentów za Odrą nieoczekiwanie spadło do najniższego poziomu od maja (-22 pkt vs prognoza -18 pkt; poprzednio -18,6 pkt).   ● [USA]   Dolarowi pomogła (EUR/USD min. 1,1135) informacja o najwyższym od marca zaufaniu amerykańskich konsumentów w sierpniu wg indeksu Conference Board w sierpniu (103,3 pkt vs prognoza 100,6 pkt; poprzednio 101,9 pkt).   ● [MNB]   W regionie Europy Środkowo-Wschodniej pozytywnie wyróżnił się forint. Kurs EUR/HUF spadł do min. 392,75 po tym jak Narodowy Bank Węgier zdecydował się wstrzymać z kolejnymi obniżkami stóp MNB.  

Przed nami
   [Nvidia]   Inwestorzy wstrzymują oddech przed dzisiejszym ogłoszeniem wyników finansowych Nvidii za II kwartał. W tym miejscu warto podkreślić, że od początku roku akcje amerykańskiego giganta z branży sztucznej inteligencji wzrosły o około 150%, co odpowiada za około jedną czwartą z 17-procentowego wzrostu indeksu S&P 500 w tym samym czasie. Dobry raport, potwierdzający wysokie oczekiwania i wycenę rynkową, poprawiłby nastroje inwestycyjne na świecie, na czym skorzystałyby waluty rynków wschodzących (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2500, USD/PLN: 3,8000). W tym scenariuszu pod presją znajdzie się bezpieczny dolar (punkt oporu EUR/USD: 1,1200). Natomiast w przypadku rozczarowujących danych Blue Chipa z Wall Street należy się liczyć z odwrotną reakcją rynku walutowego (punkty oporu EUR/PLN: 4,3300, USD/PLN: 4,0000; punkt wsparcia EUR/USD: 1,1000).   ● [EIA]   W kontekście wzrostu napięcia na Bliskim Wschodzie warto śledzić publikację raportu EIA nt. cotygodniowej zmiany komercyjnych zapasów paliw w USA. Ich spadek może podbić ceny czarnego złota.   ● [Aktualne ceny ropy]   Brent 78,69 USD/bbl, Crude 75,61 USD/bbl. 


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).



Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzeda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.