PKB z plusem

 (środa, 31-07, 8:50)


 Strefa euro: w II kwartale wzrost gospodarczy był wyższy od oczekiwań.
USA: w czerwcu liczba wakatów spadła dużo mniej, niż zakładano.
Kalendarz Eko: inflacja w Polsce (CPI) i Eurolandzie (HICP), amerykański raport ADP oraz decyzja FOMC ws. stóp Fed.

Za nami
Wczorajsza sesja walutowa rozgrywała się wokół nowych danych z Eurolandu i z USA.   [€Z]   Zyskały wspólna waluta (EUR/USD max. 1,0835) oraz jej sąsiedzi z CEE (EUR/PLN min. 4,2810, USD/PLN min. 3,9517), po ogłoszeniu wyższego od oczekiwań wyniku PKB strefy euro w II kwartale (0,3% k/k vs prognoza 0,2%; poprzednio 0,3%). Miłą niespodzianką makroekonomiczną na Starym Kontynencie okazała się również wiadomość o dużo mniejszym, niż zakładano spadku indeksu Komisji Europejskiej mierzącego nastroje w gospodarce strefy euro w lipcu (95,8 pkt vs prognoza 95,4 pkt; poprzednio 95,9 pkt).   [USA]   Zyski walut EU zmniejszyły pro-dolarowe informacje z USA o znacznie mniejszym od oczekiwań spadku liczby wakatów w gospodarce wg JOLTS w czerwcu (8,18 mln vs prognoza 8 mln; poprzednio 8,23 mln) oraz o nadspodziewanym wzroście zaufania konsumentów w lipcu. W tym miesiącu indeks Conference Board) podskoczył z 97,8 pkt do 100,3 pkt; podczas gdy rynek oczekiwał jego wzrostu do 99,7 pkt. 

Przed nami
   [Fed]   Dziś czekamy na konkluzje z posiedzenia Federalnego Komitetu ds. Operacji Otwartego Rynku. Analitycy spodziewają utrzymania parametrów amerykańskiej polityki pieniężnej bez zmian i otwarcia drzwi do cięcia stóp Fed we wrześniu, co może szkodzić dolarowi (punkt oporu EUR/USD: 1,0900) i sprzyjać jego rywalom z rynków G10 i EM (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2500, USD/PLN: 3,8500). Jeśli jednak FOMC zasygnalizuje odroczenie obniżek co najmniej do grudnia to zielona waluta powinna znacznie zyskać (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0800). W tym scenariuszu, złotego oraz jego wschodzących przyjaciół spotka zimny prysznic (punkty oporu EUR/PLN: 4,3500, USD/PLN: 4,0000).  ● [Makro]   Spośród wydarzeń stricte makroekonomicznych na dziś, zaplanowano publikacje danych nt. inflacji w Polsce (CPI) i w strefie euro (HICP) oraz nt. zatrudnienia w amerykańskim sektorze prywatnym wg ADP.   ● [Aktualne ceny ropy]   Brent 79,67 USD/bbl, Crude 76,38 USD/bbl.   



Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).



Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzeda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.