Wysokie napięcie blisko

  (wtorek, 30-07, 8:50)


Prawdopodobieństwo sierpniowej obniżki stóp Banku Anglii o 25 pb. wzrosło z 51% do 58%.
 Cena Bitcoina osiągnęła najwyższy poziom od połowy czerwca br.
 Kalendarz Eko: PKB strefy euro w II kw., amerykański wskaźnik zaufania konsumentów oraz raport JOLTS z USA.

Za nami
W poniedziałek na rynku walutowym panował nastrój wyczekiwania na konkluzje z rozpoczynającego się dzisiaj dwudniowego posiedzenia amerykańskiego banku centralnego (najbardziej prawdopodobne scenariusze opiszemy w naszym jutrzejszym Alercie FX24).   ● [GBP]   Wśród walut z głównego koszyka negatywnie wyróżnił się funt, który traci z powodu wzrostu oczekiwań na czwartkową obniżkę stóp Banku Anglii o 25 pb. Prawdopodobieństwo takiego ruchu wzrosło wczoraj do 58% (z 51% w piątek), po wiadomości o nadspodziewanym spadku zaakceptowanych wniosków o kredyt hipoteczny w Wielkiej Brytanii w czerwcu (58,98 tys. vs prognoza 60,4 tys.; poprzednio 60,13 tys.).   ● [EM]   Traciły także waluty rynków wschodzących (w tym złoty), którym szkodził wzrost napięcia geopolitycznego pomiędzy Izraelem, Libanem i Turcją (EUR/PLN max. 4,2982, USD/PLN max. 3,9786). W niedzielę turecki prezydent Recep Erdogan zagroził atakiem na Izrael, aby zakończyć wojnę, którą ten kraj prowadzi przeciwko Palestyńczykom w Strefie Gazy.   ● [BTC]   Udany początek tygodnia mają za sobą posiadacze krypto-walut. Cena Bitcoina wzrosła wczoraj do najwyższego poziomu od czerwca (max. 70020,60 USD) po tym jak w weekend republikański kandydat na prezydenta USA Donald Trump zapowiedział utworzenie strategicznej rezerwy BTC, zwolnienie przewodniczącego SEC Garry'ego Genslera oraz uczynienie z jego kraju światowego centrum kryptowalut.

Przed nami
W dzisiejszym Kalendarzu Eko znajdują się ważne dane z Eurolandu oraz z USA.   ● [€Z]   W pierwszej części dnia Eurostat poda wstępny wynik PKB strefy euro w II kwartale. Prognozowany spadek dynamiki wzrostu gospodarczego w unijnym bloku może położyć się cieniem na notowaniach euro (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0800) oraz jego walutowych sąsiadów z Europy Środkowo-Wschodniej (punkty oporu EUR/PLN: 4,3500, USD/PLN: 4,0000).   ● [USA]   Z kolei wyzwaniem dla dolara będzie ogłoszenie raportu JOLTS oraz indeksu Conference Board. Oczekiwany spadek wakatów w gospodarce USA i pogorszenie zaufania amerykańskich konsumentów będą szkodzić zielonej walucie (punkt oporu EUR/USD: 1,0900), na czym skorzystać mogą jego rywale z EU (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2500, USD/PLN: 3,8500).


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).



Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.