Wybory francuskie, nastroje niemieckie

 (wtorek, 9-07, 8:50)


 Sentix: w lipcu nastroje inwestorów ze strefy euro znacznie się pogorszyły.
 Niemcy: w maju eksport nadspodziewanie spadł.
 Kalendarz Eko: przesłuchanie prezesa Fed w Senacie USA.

Za nami
   ● [FR]   W poniedziałek inwestorzy na nowo układali rynkowe puzzle, rozsypane w niedzielę przez francuskich wyborców. Z jednej strony poczuli ogromną ulgę z powodu trzeciego miejsca skrajnie prawicowego Zjednoczenia Narodowego w wyborach do francuskiego parlamentu, natomiast z drugiej zaczęli się obawiać, że zwycięski Nowy Front Ludowy może pogrzebać wiele prorynkowych reform prezydenta Macrona.   ● [Sentix]   Makroekonomicznym zmartwieniem dla euro oraz walut CEE był zaskakujący spadek indeksu Sentix (obrazuje aktualne nastroje inwestorów w Eurolandzie), który powrócił na ujemne terytorium. W lipcu wskaźnik stopniał z 0,3 pkt w czerwcu do -7,3 pkt; podczas gdy rynek spodziewał się wyniku na poziomie 0,1 pkt.   ● [DE]   Zyski walut EU (EUR/USD max. 1,0845; EUR/PLN min. 4,2617, USD/PLN min. 3,9302) limitowała również informacja o nadspodziewanym spadku niemieckiego eksportu w maju (-3,6% m/m vs prognoza -1,9%; poprzednio 1,7%).

Przed nami
   ● [Powell]   Dziś inwestorzy będą sfokusowani na wystąpieniu prezesa Banku Rezerwy Federalnej przed Komisją Bankową Senatu USA (o g. 16:00), podczas którego przedstawi półroczny raport nt. polityki monetarnej i odpowie na pytania Senatorów.   ● [Scenariusze]   Zasygnalizowanie przez Powella możliwości obniżki stóp Fed we wrześniu może szkodzić dolarowi (punkt oporu EUR/USD: 1,0850) oraz sprzyjać rywalom z G10 i z rynków wschodzących (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2500, USD/PLN: 3,9000). Z kolei jastrzębi przekaz wskazujący na odroczenie cięć co najmniej do grudnia br. lub do przyszłego roku, będzie pozytywny dla zielonej waluty (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0750) i negatywny dla jego oponentów, wliczając złotego (punkty oporu EUR/PLN: 4,3500, USD/PLN: 4,0000). 


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.