Stand by ECB

  (piątek, 19-07, 8:50)


 Europejski Bank Centralny utrzymał stopy procentowe ECB bez zmian.
Polska: w czerwcu produkcja przemysłowa nieoczekiwanie wzrosła.
USA: w poprzednim tygodniu liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych niespodziewanie wzrosła do najwyższego poziomu od sierpnia 2023.
Kalendarz Eko: wystąpienia publiczne Willamsa i Bostica z Fed.

Za nami
   ● [ECB]   W czwartek uwaga inwestorów była zwrócona na Frankfurt nad Menem, gdzie zakończyło się posiedzenie Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego, poświęcone polityce pieniężnej Eurolandu. Po czerwcowej obniżce stóp, w lipcu ECB postanowił utrzymać parametry swojej polityki bez zmian, co wsparło notowania euro.   ● [USA]   Zwyżce kursu EUR/USD (max. 1,0939) sprzyjała informacja o nadspodziewanym wzroście nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych do najwyższego poziomu od sierpnia 2023 (243 tys. vs prognoza 230 tys.; poprzednio 223 tys.). Straty dolara przycięła publikacja indeksu Fed w Filadelfii, która pokazała, że aktywność biznesowa w regionie środkowo-atlantyckim USA wzrosła w lipcu dużo bardziej, niż oczekiwano (13,9 pkt vs prognoza 2,9 pkt; poprzednio 1,3 pkt).   ● [PL]   Z kolei pozycji złotego (EUR/PLN max. 4,2997) broniła wiadomość o nieoczekiwanym wzroście polskiej produkcji przemysłowej w czerwcu (0,3% r/r vs prognoza -1,3%; poprzednio -1,6%).

Przed nami
   
● [Fed]   Wobec rosnącego przekonania inwestorów o wrześniowej obniżce stóp Fed, dziś warto posłuchać dwóch wystąpień publicznych polityków amerykańskiego banku centralnego. W pierwszej kolejności (tj. o g. 16:40) głos zabierze prezes oddziału Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku John Willams, a w drugiej (tj. o g. 19:00) wypowie się prezes oddziału w Atlancie Raphael Bostic.   ● [Scenariusze]   Gołębie komentarze mogą zachęcać do zwiększenia zakładów na cięcie stóp we wrześniu, co byłoby ze szkodą dla dolara (punkt oporu EUR/USD: 1,0950) oraz z korzyścią dla jego rywali spod znaku G10 i EM (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2500, USD/PLN: 3,8500). Z kolei jastrzębie wypowiedzi byłyby zimnym prysznicem na głowy uczestników rynków finansowych, grających na rozpoczęcie cyklu obniżek stóp zaraz po wakacjach. W tym scenariuszu należy się liczyć z umocnieniem zielonej waluty (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0850) i dalszą deprecjacją złotego (punkty oporu EUR/PLN: 4,3500, USD/PLN: 4,0000).



Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).



Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.