Biden nominuje dolara

  (poniedziałek, 22-07, 8:50)


 Japonia: w czerwcu ceny konsumpcyjne wzrosły drugi miesiąc z rzędu.
Wielka Brytania: w poprzednim miesiącu sprzedaż detaliczna nadspodziewanie spadła.
USA: prezydent Joe Biden zrezygnował z ubiegania się o drugą kadencję.
Kalendarz Eko: sprzedaż detaliczna i produkcja budowlano-montażowa w Polsce

Za nami
Piątkowa sesja na rynkach finansowych upłynęła w cieniu globalnej awarii systemów informatycznych. Wadliwa aktualizacja oprogramowania firmy CrowdStrike, która wywołała problemy z systemem Windows, doprowadziła do zatrzymania pracy wielu lotnisk, banków i instytucji finansowych, paraliżując działania inwestorów.   ● [USD, JPY]   W tej sytuacji dobrze radziły sobie bezpieczne waluty, do których należą dolar (EUR/USD min. 1,0881) oraz jen (USD/JPY min. 156,48). Dodatkowym atutem waluty Kraju Kwitnącej Wiśni stała się informacja o tym, że w czerwcu japońskie ceny konsumpcyjne wzrosły drugi miesiąc z rzędu, co zwiększyło oczekiwania na kolejną podwyżkę stóp BoJ w lipcu. Aktualnie rynek kontaktów terminowych wycenia 41% szans na taki ruch.   ● [GBP]   Na drugim biegunie w G10 znalazł się funt, którego zmartwiła wiadomość o nadspodziewanym spadku brytyjskiej sprzedaży detalicznej w czerwcu, co zwiększyło presję na BoE ws. cięcia stopy referencyjnej.    ● [PLN]   Wobec braku krajowych impulsów złoty podążał za rynkami globalnymi, przez co stracił do dolara (USD /PLN max. 3,9472) oraz zyskał wobec funta (GBP/PLN min. 5,0807) i euro (EUR/PLN min. 4,2811).

Przed nami
   ● [PL]   Początek tygodnia przyniesie publikacje krajowych danych nt. sprzedaży detalicznej oraz produkcji budowlano-montażowej w czerwcu. W przypadku kolejnych optymistycznych wyników, w stylu ubiegłotygodniowej produkcji przemysłowej, złoty mógłby powrócić do łask inwestorów (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2500, USD/PLN: 3,8500). W razie niepokojących sygnałów makroekonomicznych nasz pieniądz będzie narażony na kolejną wyprzedaż (punkty oporu EUR/PLN: 4,3500, USD/PLN: 4,0000).   ● [EUR/USD]   Gracze globalni czekają na środowe wyniki indeksów PMI, czwartkowe dane nt. PKB USA w II kwartale oraz na piątkowe ogłoszenie amerykańskiej inflacji PCE core, a także na decyzje Partii Demokratycznej ws. kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Do tego czasu na rynku bazowym EUR/USD należy się spodziewać konsolidacji, której przedział wyznaczać będą aktualne bariery techniczne (punkt wsparcia 1,0850; punkt oporu 1,0950).   ● [Aktualne ceny ropy]   Brent 83,02 USD/bbl, Crude 78,94 USD/bbl.


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).



Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.