Przegrany zwycięzca, czyli déjà vu?

  (wtorek, 2-07, 8:50)


 Rynek długu: różnica pomiędzy dochodowością francuskich oraz niemieckich obligacji zmniejszyła się o 75 punktów bazowych.
Polska: w czerwcu indeks PMI dla przemysłu utrzymał się na poziomie z maja.
USA: wg ISM w poprzednim miesiącu nieoczekiwanie pogłębił się regres w sektorze przemysłu.
Kalendarz Eko: inflacja HICP w strefie euro, wystąpienia publiczne prezesów ECB i Fed oraz amerykański raport JOLTS.

Za nami
   [Francja]   W poniedziałek inwestorzy skupili się na analizie wyników niedzielnych wyborów parlamentarnych we Francji. Mimo wygranej skrajnie prawicowego Zjednoczenia Narodowego (RN), uczestnicy rynków finansowych doszli do wniosku, że partii Marine Le Pen nie uda zdobyć bezwzględnej większości w Parlamencie (tj. 289 mandatów) w II drugiej turze wyborów, która odbędzie się 7 lipca br. Przywódcy lewicowego Nowego Frontu Ludowego oraz centrowej koalicji prezydenta Macrona zadeklarowali, że wycofają swoich kandydatów w okręgach, w których inny kandydat miałby lepszą pozycję do pokonania przedstawiciela RN. Taka perspektywa polityczna nad Sekwaną ucieszyła posiadaczy euro (EUR/USD max. 1,0776) oraz jego sąsiadów z Regionu Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Podobnie zareagowali gracze z rynków akcji oraz obligacji. W efekcie główny indeks paryskiej giełdy CAC40 wzrósł wczoraj o 1,09%. Z kolei spread pomiędzy dochodowością francuskich dziesięciolatków i ich niemieckich odpowiedników zmniejszył się o 75 punktów bazowych, po tym jak w zeszłym tygodniu osiągnął najwyższy poziom od czasu kryzysu zadłużeniowego w strefie euro w 2012 roku.   ● [PMI]   Lokalnym wsparciem dla złotego (EUR/PLN min. 4,2914) stała się publikacja indeksu PMI dla polskiego sektora przemysłu, który w czerwcu utrzymał się na poziomie z maja tj. 45,0 pkt, podczas gdy rynek spodziewał się jego marginalnego spadku do 44,9 pkt.   ● [ISM]   Zniżce kursu USD/PLN (min. 3,9873) sprzyjała anty-dolarowa wiadomość o niespodziewanym pogłębieniu regresu w amerykańskim sektorze przemysłu w czerwcu (ISM: 48,5 pkt vs prognoza 49,1 pkt; poprzednio 48,7 pkt).

Przed nami
   [Forum ECB]   Wszystkie ekonomiczne radary są dziś zwrócone na portugalską Sintrę, gdzie odbywa się Forum Bankowości Centralnej ECB. We wtorkowym panelu dyskusyjnym udział wezmą prezesi Europejskiego Banku Centralnego (Christine Lagarde) oraz amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Jerome Powell). W ich wypowiedziach inwestorzy będą doszukiwać się wskazówek ws. ścieżki obniżek stóp ECB oraz terminu pierwszej obniżki stóp Fed.   ● [Scenariusze]   Zasygnalizowanie łagodnej ścieżki obniżek w Eurolandzie (punkt oporu EUR/USD: 1,0800) oraz odroczenia cięć w USA (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0700) zaszkodzi złotemu (punkty oporu EUR/PLN: 4,3800, USD/PLN: 4,0500). Natomiast odwrotny przekaz będzie mu sprzyjać (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2800, USD/PLN: 3,9500).   ● [Makro]   Spośród wydarzeń stricte makroekonomicznych na dziś zaplanowano publikacje danych nt. inflacji HICP w strefie euro oraz nt. liczby wakatów w gospodarce USA w maju (raport JOLTS). 


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.