Dobre dane wanted

  (środa, 10-07, 8:50)


 Powell (Fed): więcej dobrych danych wzmocniłoby nasze przekonanie, że inflacja trwale zmierza do celu.
 USA: w czerwcu nastroje wśród małych przedsiębiorstw wg NFIB nieoczekiwanie poprawiły się do najwyższego poziomu od grudnia 2023.
 Kalendarz Eko: cd. przesłuchań prezesa Fed w Kongresie USA oraz wystąpienia publiczne Bowman i Goolsbee z FOMC.

Za nami
   ● [PLN]   We wtorek inwestorzy w dalszym ciągu likwidowali zakłady na przyszłoroczne obniżki stóp NBP. Katalizatorem tych decyzji była ubiegłotygodniowa wypowiedź przewodniczącego RPP Adama Glapińskiego, że możliwość cięcia stóp będzie najwcześniej w 2026 roku. Walutowym wygranym tych przetasowań pozostaje złoty (EUR/PLN min. 4,2513).   ● [Fed]   Spadek kursu USD/PLN (min. 3,9275) limitowała opinia prezesa Fed, który zeznając przed Komisją Bankową Senatu USA powiedział, że jest postęp w walce z inflacją, ale nie dał wyraźnego sygnału, że zbliża się obniżka stóp procentowych za oceanem. Wg Powella „więcej dobrych danych wzmocniłoby nasze przekonanie, że inflacja trwale zmierza w kierunku 2-procentowego celu”.   ● [NFIB]   Makroekonomicznym wsparciem dla dolara (EUR/USD min. 1,0805) stała się wiadomość o najlepszych od grudnia 2023 nastrojach wśród małych przedsiębiorstw w USA. W czerwcu indeks NFIB niespodziewanie wzrósł z 90,5 pkt w maju do 91,5 pkt, podczas gdy rynek spodziewał się jego marginalnego spadku do 90,3 pkt. 

Przed nami
   ● [Fed]   Dziś czekamy na dalszy ciąg przesłuchań Jerome'a Powella w Kongresie USA. Tym razem prezes Banku Rezerwy Federalnej stanie przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów, gdzie po prezentacji półrocznego raportu będzie musiał się zmierzyć z pytaniami kolejnych kongresmenów. Jeśli w jego odpowiedziach zabraknie niespodzianek, więcej rynkowych emocji mogą dostarczyć wystąpienia publiczne: członkini zarządu Fed Michelle Bowman oraz prezesa oddziału z Chicago Austana Goolsbee.   ● [Scenariusze]   Jastrzębie wypowiedzi polityków Fed (sygnalizujące odroczenie cięć stóp) umocnią dolara (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0750), kosztem jego rywali z G10 i z EM (punkty oporu EUR/PLN: 4,3500, USD/PLN: 4,0000). W przypadku gołębich komentarzy członków FOMC (zapowiadających wrześniową obniżkę) należy się liczyć ze spadkiem wyceny zielonej waluty (punkt oporu EUR/USD: 1,0850) oraz wzrostem wartości złotego i jego wschodzących przyjaciół (punkty wsparcia EUR/PLN 4,2500, USD/PLN 3,9000). 



Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).



Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzeda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.