Zapracowani Polacy i MNB

  (środa, 24-07, 8:50)


 USA: w czerwcu sprzedaż domów na rynku wtórnym nadspodziewanie spadła do najniższego poziomu od grudnia 2023.
 Narodowy Bank Węgier dokonał kolejnej, dziesiątej z rzędu, obniżki stóp procentowych MNB.
 Polska: w czerwcu stopa bezrobocia spadła zgodnie z oczekiwaniami.
 Kalendarz Eko: wstępne wyniki indeksów PMI dla Eurolandu oraz USA. 

Za nami
   ● [JPY]   Wczorajsza sesja walutowa przyniosła wzrost wartości japońskiego jena, który wobec dolara zanotował drugą wzrostową sesję z rzędu (USD/JPY min. 154,36). Walucie Kraju Kwitnącej Wiśni pomógł komentarz wysokiego szczebla polityka z japońskiej partii rządzącej Toshimitsu Motegi. Powiedział on, że Bank Japonii powinien bardziej dosadnie sygnalizować swoją determinację ws. normalizacji polityki pieniężnej poprzez częste podwyżki stóp BoJ.   ● [USD]   Jednocześnie obciążeniem dla zielonej waluty stała się wiadomość o nadspodziewanym spadku sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA, do najniższego poziomu od grudnia 2023 (3,89 w VI vs prognoza 3,99 mln; poprzednio 4,11 mln).   ● [MNB]   W regionie Europy Środkowo-Wschodniej negatywnie wyróżnił się węgierski forint. Kurs EUR/HUF wzrósł do max. 390,88 po tym, jak Narodowy Bank Węgier dokonał kolejnej, dziesiątej z rzędu, obniżki stóp procentowych MNB (z 7% do 6,75%).   ● [PLN]   Po słabych poniedziałkowych wynikach sprzedaży i produkcji budowlano-montażowej, pozycji złotego (EUR/PLN max. 4,2865, USD/PLN max. 3,9508) broniła informacja o spadku krajowej stopy bezrobocia w czerwcu (4,9% vs prognoza 4,9%; poprzednio 5%).

Przed nami
   ● [PMI]   Dziś na pierwszym planie wydarzeń ekonomicznych znajdą się dane nt. koniunktury gospodarczej w sektorach przemysłu i usług po obu stronach Atlantyku. Rano poznamy wstępne wyniki indeksów PMI dotyczące Francji, Niemiec i całego Eurolandu, a po południu wartość tych wskaźników dla Stanów Zjednoczonych.   ● [Scenariusze]   W większości przypadków analitycy spodziewają się wyższych wartości niż w czerwcu. Wyjątkiem jest amerykański sektor usług, co (gdyby potwierdziły się prognozy) może położyć się cieniem na notowaniach dolara (punkt oporu EUR/USD: 1,0900; punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2500, USD/PLN: 3,8500). W przypadku wyższych wskaźników z USA zielona waluta mogłaby jeszcze odzyskać utracone terytorium od swoich rywali (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0800; punkty oporu EUR/PLN: 4,3500, USD/PLN: 4,0000. 



Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).



Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzeda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.