Dolar w drugiej rundzie

  (poniedziałek, 24-03, 8:50)


 Trump zasugerował, że będzie elastyczny w kwestii nowej rundy ceł.
Wall Street: indeks S&P 500 przerwał serię czterech spadkowych tygodni z rzędu.
Kalendarz Eko: wstępne wyniki indeksów PMI dla Eurolandu i USA oraz dane z Polski dot. sprzedaży detalicznej.

Za nami
Końcówka tygodnia należała do dolara.   ● [Trump]   W piątek kurs EUR/USD spadł w do min. 1,0798 po tym, jak prezydent USA Donald Trump zasugerował, że będzie elastyczny w kwestii nowej rundy ceł, które mają zostać nałożone na początku przyszłego miesiąca.   ● [Fed]   Wobec niepewności dot. skutków protekcjonistycznej polityki handlowej Białego Domu na amerykańską gospodarkę, prezes Fed Jerome Powell powiedział w środę, że Bank nie będzie się spieszył z kolejną obniżką stóp. W piątek jego zdanie podzielili prezesi oddziałów Rezerwy Federalnej w Chicago Austan Goolsbee oraz w Nowym Jorku John Williams. Dolar skorzystał również na statusie bezpiecznej waluty w reakcji na izraelskie ataki powietrzne na Strefę Gazy i potężne uderzenie ukraińskiego drona na rosyjskie lotnisko wojskowe.   ● [PLN]   Wzrost globalnej awersji do ryzyka ciążył złotemu (EUR/PLN max. 4,2026, USD/PLN max. 3,8878).

Przed nami
   [PMI]   Początek tygodnika przyniesie publikacje wstępnych wyników wskaźników PMI w marcu, dzięki którym poznamy aktualną koniunkturę gospodarczą, panującą w Eurolandzie oraz w USA. Języczkiem u wagi pozostaje sytuacja w Niemczech, dla których gamechengerem może być zatwierdzony w poprzednim tygodniu, fundusz infrastrukturalny o wartości 500 mld EUR. Stąd wysokie wyniki niemieckich wskaźników mogłyby pokrzepić euro oraz jego sąsiadów z CEE (punkt oporu EUR/USD: 1,1000; punkty wsparcia EUR/PLN: 4,1200, USD/PLN: 3,8000), zaś bardziej zaskakujące, niskie mogłoby je zdeprymować (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0800; punkty oporu EUR/PLN: 4,2200, USD/PLN: 4,0000).   ● [PL]   Lokalnym wyzwaniem makroekonomicznym dla złotego będą dane GUS dotyczące krajowej sprzedaży detalicznej w lutym. Prognozy zakładają spadek jej dynamiki.


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).



Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.