Rozmienianie taryf na drobne

  (środa, 26-03, 8:50)


Niemcy: wg Ifo w marcu nastroje przedsiębiorców są najlepsze od lipca 2024.
 Financial Times: prezydent Trump rozważa dwuetapowy system wprowadzania nowych ceł.
 USA: wg Conference Board zaufanie konsumentów jest najniższe od lutego 2021.
★ Kalendarz Eko: dane z USA nt. zamówień na dobra trwałe oraz wystąpienia publiczne Kashkari'ego i Musalema z Fed.

Za nami
We wtorek na rynku walutowym utrzymywały się pro-złotówkowe nastroje (EUR/PLN min. 4,1582, USD/PLN min. 3,8437).   ● [Ifo]   PLN oraz inne waluty EU skorzystały na wiadomości o najlepszych od lipca ubiegłego roku, nastrojach przedsiębiorców w Niemczech. W marcu indeks Instytutu Ifo wzrósł z 85,3 pkt w lutym do 86,7 pkt, co było zgodne z medianą prognoz zebranych przez agencję Reutersa. Prezes instytutu Clemens Fuest przyznał, że „niemieckie firmy liczą na ożywienie” [po dwóch latach recesji w największej gospodarce europejskiej].   ● [Trump]   Złoty za dobry znak przyjął także doniesienia dziennika Financial Times, wg których prezydent USA Donald Trump rozważa dwuetapowy system wprowadzania nowych ceł.   ● [USA]   Zniżce kursu USD/PLN sprzyjała anty-dolarowa informacja o najniższym od lipca 2022, zaufaniu amerykańskich konsumentów. W marcu indeks Conference Board stopniał z 100,1 pkt w lutym do 92,9 pkt, podczas gdy rynek spodziewał się jego spadku do 94 pkt. Dodatkowym obciążeniem makroekonomicznym dla zielonej waluty była wiadomość o nieoczekiwanym pogorszeniu warunków gospodarczych w okręgu Fed z Richmond (-4 pkt vs prognoza 8 pkt; poprzednio 6 pkt). 

Przed nami
   
● [USA]   Wśród bieżących wydarzeń ekonomicznych dziś na czoło wysuwają się wstępne dane nt. zamówień na dobra trwałe w USA oraz wystąpienia publiczne polityków amerykańskiego banku centralnego. Kolejno głos zabiorą prezesi oddziałów Rezerwy Federalnej w Minneapolis (Neel Kashkari) oraz w Atlancie (Raphael Bostic) oraz w St. Louis (Alberto Musalem).   ● [Scenariusze]   Lepsze od prognoz wyniki makroekonomiczne oraz głosy za wydłużeniem przerwy w obniżkach stóp Fed mogą pomóc odbudować popyt na dolara (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0750), kosztem jego rywali z G10 i EM (punkty oporu EUR/PLN: 4,2200, USD/PLN: 4,0000). W razie gorszych danych i gołębich wypowiedzi (sygnalizujących szybsze wznowienie cięć) należy się liczyć z przeciwną reakcją zielonej waluty (punkt oporu EUR/USD: 1,1000) i złotego (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,1200, USD/PLN: 3,8000). 


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).



Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.