PLN i waluty EM zyskują dzięki nadziejom na porozumienie producentów ropy oraz oczekiwaniom na gołębi komunikat FOMC. Dziś decyzja ws. stóp FED i zmiana zapasów ropy w USA.

(środa, 27-01; 08:15)

Rynki w Europie
(26-01-2016)
We wtorek po raz kolejny sytuację na rynkach finansowych determinowały wydarzenia związane z ropą oraz niepewność dotycząca dalszej polityki Banku Rezerwy Federalnej. Tym razem wahadło nastrojów na rynku paliw wychyliło się w pozytywną stronę za sprawą irackiego ministra Adel Abdel Mahdi, który powiedział wczoraj, że odebrał z Arabii Saudyjskiej (największego producenta ropy na świecie) sygnały w sprawie możliwego zmniejszenia wydobycia ropy jeśli ograniczenie obejmie zarówno kraje OPEC jak i producentów niezrzeszonych w tym Kartelu. Już kilka dni temu z Rosji (największego producenta ropy spoza OPEC) nadeszła podobna informacja o gotowości do rozmów na temat wspólnej redukcji ropy. W ostatnich miesiącach wydobycie w Arabii Saudyjskiej, w Rosji oraz w Iraku (który jest drugim największym producentem OPEC) znajduje się na rekordowo wysokim poziomie. Rewelacje w sprawie możliwości zrównoważenia rynku ropy trapionego od dłuższego czasu olbrzymią nadprodukcją wywołały wczoraj przypływ optymizmu wsród inwestorów, który doprowadził do powrotnego wzrostu cen. Ropa Brent wzrosła we wtorek maksymalnie do wartości 33,49 USD/bbl, a Crude do 32,40 USD/bbl. Wraz z ropą drożały inne paliwa oraz metale przemysłowe (np. miedź: +2,26%) i metale szlachetne (np. platyna: 1,84%), które stymulowały wzrost wartości walut powiązanych z cenami surowców naturalnych jak również krajów EM. Wśród największych wygranych znalazły się dolar kanadyjski (USD/CAD: -1,21% do 1,4120), meksykańskie peso (USD/MXN: -1,14% do 18,4043) i rosyjski rubel (USD/RUB: -1,03% do 78,7803). Wzrost apetytu na ryzyko spowodowany pozytywnym zwrotem akcji na rynku ropy zwiększył presję na "bezpieczne" waluty za jakie uchodzą japoński jen, frank szwajcarski, które traciły w stosunku do dolara. Z kolei dolarem targała niepewność ...


Rynek PLN …
Rynki w USA...
Rynki w Azji ...
Kalendarz ekonomiczny ...
Komentarze i prognozy ... 
Punkty wsparcia i oporu …

Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (
kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.


Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa.Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.