PLN pozostaje pod presją globalnego wzrostu ryzyka inwestycyjnego i sytuacji politycznej.

(wtorek, 05-01, 09:45)

Według analityków rok 2016 będzie rokiem zawirowań i dużych wahań kursów walut. Wczorajszy dzień na rynkach walutowych świetnie wpisał się w tę prognozę. Napięcia geopolityczne na Bliskim Wschodzie oraz dane potwierdzające słabnącą koniunkturę w chińskiej gospodarce spowodowały spadek globalnego apetytu na ryzyko inwestycyjne. Kurs EUR/USD nadal pozostaje w szerokim przedziale od 1,0800 do 1,1050 ale podlega dużym wahaniom. Pomimo wczorajszych słabszych wyników amerykańskiego przemysłu (indeksy ISM i PMI) USD zyskiwał. Inwestorzy zignorowali te informacje dyskontując spodziewane dziś słabe dane dotyczące inflacji w Eurolandzie (których zapowiedzią były wczorajsze wyniki inflacji CPI i HICP z Niemiec) oraz dobre piątkowe dane z rynku pracy USA. Kurs EUR/USD spadł na chwilę poniżej punktu wsparcia 1,0800 (o g. 17:00). Przejawem odpływu kapitału z rynków wschodzących było także pogorszenie notowań złotego, którego kondycję osłabia także obecna sytuacja polityczna w Polsce. Kurs EUR/PLN pokonał punkt oporu 4,3050, a kolejne to 4,3300 oraz 4,3500. Z kolei kurs USD/PLN pokonał barierę 3,9800, a jego następnym celem jest 4,0000. 


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.


Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa.
Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.