PLN słabnie w związku z realizacją zysków, niepewną systuacją polityczną w PL i nerwowym początkiem roku na chińskich giełdach.

(poniedziałek, 04-01, 10:00)

Wraz z końcem roku spadł apetyt na PLN. Według analityków duży wpływ na aktualne osłabienie złotego ma sytuacja polityczna w Polsce, realizacja zysków oraz nerwowy początek roku na chińskich giełdach. Na przykład kurs EUR/PLN wzrósł w ostatnich dniach z poziomu 4,2280 (29-12) do 4,2990 (dziś rano). Pod koniec roku poznaliśmy dobre wyniki Indeksu zaufania konsumentów w USA, które wpłynęły na wzrost atrakcyjności dolara. W efekcie kurs EUR/USD oddalił się od mocnego punktu oporu 1,1000 i spadł do poziomu 1,0830 (pokonując mocne poziomy wsparcia 1,0900, 1,0850). Oba wymienione wyżej argumenty znacząco wpłynęły na kurs USD/PLN, który wzrósł z 3,8600 (28-12) do 3,9400 (dziś nad ranem). Dzisiaj poznamy istotne dane makro z amerykańskiego przemysłu (indeksy PMI i ISM), a pod koniec tygodnia bardzo ważne dane z rynku pracy w USA (w tym NFP). Wyniki te wyznaczą kierunek dla rynku EUR/USD na początku 2016 roku. 


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.

Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.