PLN silniejszy dzięki stabilizacji sytuacji w Chinach. Dziś arcyważne dane z rynku pracy USA.

(piątek, 08-01, 09:55) 

Wczorajszy dzień był nieco mniej emocjonujący niż poprzednie. Niemniej poznaliśmy gorsze dane ze strefy euro dotyczące sprzedaży detalicznej, które tylko chwilowo spowodowały niechęć do EUR. Od rana kurs EUR/USD rósł rozpoczynając swoją wędrówkę z poziomu 1,0780 aby o g. 21.00 dotrzeć do pułapu 1,0940 i zatrzymując się poniżej silnego punktu oporu 1,0945. Dzisiaj arcyważne dane z rynku pracy USA (o g.14.30). Bardzo dobry wynik może ożywić nastroje, a także wznowić zainteresowanie USD i zaszkodzić walutom EM. Ze względu na sytuację w Państwie Środka szansa na podwyżkę stóp na marcowym posiedzeniu FED zmalała z 50% do 30%. Giełdy w Chinach zamknęły się dziś na plusie przerywając czarną serię drastycznych spadków w poprzednich dniach. Sytuacja poprawiła się dzięki funduszom hegingowym, które kupowały akcje oraz zawieszeniu przepisu mówiącego o wstrzymaniu sesji, w przypadku spadków głównego indeks poniżej 7%. Jednak globalni inwestorzy nadal z dużym niepokojem przyglądają się niestabilnej, chińskiej gospodarce. Mimo dzisiejszej poprawy notowań juana na rynku nadal widoczna jest awersja do ryzyka. Dzięki lekkiemu umocnieniu złotego, kurs EUR/PLN pozostaje poniżej 4,3500. Kurs USD/PLN dzięki dodatkowemu wsparciu słabego dolara na świecie, spadł do poziomu 3,9720 (o g. 22:00) i pozostaje poniżej poziomu oporu 4,0000. 

Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.
 

Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa.
Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.