Lepiej wcześniej niż później?

 (piątek, 17-05, 8:50)


 Muller, Villeroy, Centeno oraz Cos z ECB opowiedzieli się za czerwcową obniżką stóp w strefie euro.
 Williams (Fed): Bank nie musi czekać aż inflacja spadnie do 2%, aby złagodzić swoją politykę.
 USA: w kwietniu odnotowano niespodziewany zastój w produkcji przemysłowej.
 Kalendarz Eko: inflacja HICP w strefie euro (finalne dane) oraz wystąpienie publiczne Wallera z Fed.

Za nami
W czwartek polska waluta utrzymała większość zysków wypracowanych w tym tygodniu (EUR/PLN min 4,2566, USD/PLN min. 3,9118). Nasz pieniądz skorzystał na słabości euro oraz dolara, którym zaszkodziły gołębie komentarze polityków Europejskiego Banku Centralnego oraz Banku Rezerwy Federalnej.   ● [ECB]   Za czerwcową obniżką stóp w strefie euro opowiedziało się wczoraj się kilku członków Rady Prezesów ECB: Madis Muller, Francois Villeroy, Mario Centeno oraz Pablo Hernandez de Cos.   ● [USA]   Z kolei wpływowy prezes oddziału Fed z Nowego Jorku, John Williams powiedział, że Bank nie musi czekać aż inflacja spadnie do 2%, aby złagodzić swoją politykę. Makroekonomicznym obciążeniem dla zielonej waluty stały się wiadomości o zastoju w amerykańskiej produkcji przemysłowej w kwietniu (0% m/m vs prognoza 0,1%; poprzednio 0,4%). Z oczekiwaniami rynku minęły się także dane z USA nt. nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych oraz nt. aktywności produkcyjnej w regionie środkowo-atlantyckim (indeks Fed z Filadelfii), jak również nt. pozwoleń i rozpoczętych budów domów (wszystkie wyniki znajdują się w naszym Kalendarzu Eko).

Przed nami
   
● [ChRL]   Dziś inwestorzy mogą odreagować poranne dane z Chin o sprzedaży detalicznej w kwietniu, której towarzyszyła lepsza od prognoz produkcja przemysłowa (szczegóły w naszym Kalendarzu Eko). Niepokojące wyniki handlu i konsumpcji zwiększyły obawy o sytuacje ekonomiczną w drugiej największej gospodarce świata, co może szkodzić juanowi i innym walutom rynków wschodzących (punkty oporu EUR/PLN: 4,3000, USD/PLN: 4,0000) oraz sprzyjać bezpiecznemu dolarowi (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0800). ● [Fed] Szyki amerykańskiej walucie może popsuć ew. łagodny komentarz członka zarządu Fed Christophera Wallera, wpisujący się we wczorajszą wypowiedź Williamsa. Jego wystąpienie publiczne rozpocznie się o godzinie 16:15. W anty-dolarowym scenariuszu (punkt oporu EUR/USD: 1,0900) zyskałby m.in. złoty (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2500, USD/PLN: 3,9000). 


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.