Świąteczne nastroje biznesowe

  (wtorek, 28-05, 8:50)


 Niemcy: w maju indeks nastrojów biznesowych wg Ifo zanotował taki sam wynik jak w kwietniu.
 Polska: w kwietniu stopa bezrobocia spadła zgodnie z oczekiwaniami.
 Kalendarz Eko: amerykański indeks zaufania konsumentów Conference Board.

Za nami
W poniedziałek rynki walutowe pracowały na zwolnionych obrotach. Świąteczna nieobecność inwestorów z Wielkiej Brytanii (Wiosenne Święto Bankowe) i z USA (Dzień Pamięci) oraz nastrój wyczekiwania na piątkowe dane o amerykańskiej inflacji bazowej (PCE core) ograniczyły zakres wahań kursów.   ● [DE ]   Euro i złoty oddały część piątkowych zysków po publikacji niemieckiego indeksu nastrojów biznesowych wg Ifo. W maju wskaźnik zanotował taki sam wynik jak w kwietniu (rynek spodziewał się jego wzrostu z 89,3 pkt do 90,4 pkt), co sugeruje, że ożywienie najmiększej gospodarki europejskiej będzie postępowało powoli.   ● [PL]   Pozycji złotego (EUR/PLN max. 4,2627, USD/PLN max. 3,9296) broniła informacja o spadku krajowej stopy bezrobocia w kwietniu z 5,3% do 5,1%. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podało, że niższą stopę bezrobocia w kwietniu zanotowano po raz ostatni w 1990 roku. 

Przed nami
   ● [USA]   Dziś kierunek na kompasie inwestycyjnym mogą wyznaczyć dane z USA nt. zaufania konsumentów w USA. Wiedzy w tej sprawie dostarczy nam indeks Conference Board. Jego prognozowany spadek może zmniejszyć wiarę w dolara (punkt oporu EUR/USD: 1,0900), na czym skorzystaliby jego rywale z grupy G10 i z rynków wschodzących (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2500, USD/PLN: 3,9000). W przypadku pozytywnej niespodzianki makroekonomicznej ze Stanów Zjednoczonych, zielona waluta mogłaby odzyskać kwietniowy blask (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0800), zostawiając w cieniu konkurentów m.in. złotego (punkty oporu EUR/PLN: 4,3000, USD/PLN: 4,0000). Spośród pozostałych informacji z największej gospodarki świata nie można przegapić ogłoszenia amerykańskich wskaźników cen domów (S&P/Case-Shiller) i nieruchomości (FHFA) oraz przemysłowego indeksu Fed Dallas, które  zaktualizują obraz koniunktury w największej gospodarce świata.   ● [Bliski Wschód]   Bieżąca eskalacja konfliktu między Izraelem i Hamasem, przywróciła uwagę inwestorów na wydarzenia w Strefie Gazy i potencjalne reperkusje geopolityczne oraz gospodarcze, szczególnie na rynku ropy.Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.