Ceny kontrolowane

   (środa, 29-05, 8:50)


 Centeno (ECB): inflacja jest pod kontrolą i wkrótce rozpocznie się proces obniżek stóp ECB.
 Holzmann (ECB): spodziewam się w tym roku dwóch, maksymalnie trzech, cięć.
 USA: w maju zaufanie konsumentów wg Conference Board nieoczekiwanie wzrosło.
 Kalendarz Eko: inflacja CPI w Polsce i Niemczech oraz Beżowa Księga Fed.

Za nami
We wtorek kurs EUR/PLN na chwilę zameldował się poniżej bariery 4,2500 (min. 4,2472 tj. najniżej od 17 lutego 2020).   ● [PL]   Naszej walucie sprzyjał relatywnie wysoki popyt na wczorajszej aukcji obligacji, na której Ministerstwo Finansów RP sprzdało papiery skarbowe o łącznej wartości 7,2 mld PLN.   ● [ECB]   Jednocześnie obciążeniem dla wspólnej waluty stały się słowa Mario Centeno z Europejskiego Banku Centralnego, że inflacja jest pod kontrolą i wkrótce rozpocznie się proces obniżek stóp ECB. Jego kolega z Rady Prezesów Robert Holzmann powiedział, że spodziewa się w tym roku dwóch, maksymalnie trzech cięć.   ● [USA]   Za to prezes oddziału Fed w Minneapolis Neel Kashkari przyznał, że bank centralny USA chce zobaczyć „wiele więcej„ pozytywnych danych o inflacji zanim obniży stopy procentowe. Dodatkowym wsparciem dla dolara stała się informacja o niespodziewanym wzroście zaufania amerykańskich konsumentów w maju (indeks Conference Board 102 pkt vs prognoza 96 pkt; poprzednio 97,5 pkt).

Przed nami
   ● [PLN]   Środa przyniesie ogłoszenie danych o inflacji w Polsce. Jej prognozowany wzrost może zmniejszyć szanse na tegoroczną obniżkę stóp NBP, co byłoby wodą na młyn złotego (punkty wsparcia: EUR/PLN 4,2300, USD/PLN 3,9000). Natomiast dalszy spadek wskaźnika CPI zwiększyłby presję na polityków RPP, aby zmniejszyli koszty kredytów, co byłoby ze szkodą dla naszego pieniądza (punkty oporu: EUR/PLN 4,3000, USD/PLN 4,0000).   ● [DE, USA]   Na rynkach globalnych azymut wskażą dane o niemieckiej inflacji CPI oraz Beżowa Księga Fed. Wyższe ceny konsumpcyjne w Niemczech mogą zrodzić wątpliwości wśród inwestorów ws. czerwcowej obniżki stóp ECB, co powinno sprzyjać euro (punkt oporu EUR/USD: 1,0900). Z kolei optymistyczny raport dotyczący bieżącej sytuacji gospodarczej USA będzie wspierał wzrost wartości dolara (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0800)Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.