Faux pas euro

  (wtorek, 11-06, 8:50)


 Euro jest najtańsze wobec dolara od ponad miesiąca.
 Kurs EUR/PLN osiągnął najwyższy poziom od 1 maja br.
 Sentix: w czerwcu nastroje inwestorów w strefie euro poprawiły się ósmy miesiąc z rzędu.

Za nami
   ● [Francja]   W poniedziałek inwestorzy odreagowali wynik niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego we Francji. Po tym jak sondaże exit polls pokazały zdecydowane zwycięstwo skrajnie prawicowego Zjednoczenia Narodowego prezydent Emmanuel Macron postanowił rozwiązać Zgromadzenie Narodowe i ogłosić przedterminowe wybory do francuskiego parlamentu. Wzrost niepewności politycznej w drugiej największej gospodarce Unii Europejskiej zaszkodził euro (EUR/USD min. 1,0733 tj. najniżej od 9 maja br.) oraz walutom z Regionu Europy Środkowo-Wschodniej, w tym złotemu (EUR/PLN max. 4,3347, USD/PLN max. 4,0369).   ● [Sentix]   Ich straty zamortyzował dodatni wynik indeksu Sentix (po raz pierwszy od lutego 2022), który obrazuje nastroje inwestorów w strefie euro. W czerwcu wskaźnik odbił z -3,6pkt do 0,3 pkt, podczas gdy rynek spodziewał się jego wzrostu do -1,8 pkt.

Przed nami
   ● [Dziś]   Jeśli sugerować się Kalendarzem Eko, to wtorkowa sesja powinna mieć spokojny przebieg. Brak istotnych publikacji makro sugeruje, że inwestorzy powinni się dziś skupić na analizie konsekwencji piątkowego raportu Departamentu Pracy oraz na przegrupowaniu pozycji przed jutrzejszą publikacją danych o amerykańskiej inflacji cen konsumpcyjnych i ogłoszeniem decyzji FOMC ws. stóp procentowych Fed.   ● [Scenariusze]   Gra na wyższy wskaźnik CPI i odroczenie obniżek stóp Fed będzie sprzyjać dolarowi (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0700) i szkodzić jego rywalom z rynków G10 i EM (punkty oporu EUR/PLN: 4,3500, USD/PLN: 4,0500). Pozycjonowanie pod odwrotny scenariusz będzie skutkować tańszą zieloną walutą (punkt oporu EUR/USD: 1,0800) i m.in. droższym złotym (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2500, USD/PLN: 3,9500).   ● [Aktualne ceny ropy]   Brent 81,58 USD/bbl, Crude 77,74 USD/bbl. 


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.