Niespełnione nadzieje

 (środa, 19-06, 8:50)


 USA: w maju sprzedaż detaliczna okazała się niższa od prognoz.
 Niemcy: w czerwcu nastroje ekonomiczne wg ZEW poprawiły się mniej, niż oczekiwali ekonomiści.
 Narodowy Bank Węgier dokonał 25-punktowej obniżki stóp MNB.
 Kalendarz Eko: nastroje konsumentów w Polsce, bilans płatniczy Eurolandu oraz amerykański indeks rynku nieruchomości – NAHB.

Za nami
   ● [USA]   Wczorajsza wiadomość o mniejszym od oczekiwań wzroście amerykańskiej sprzedaży detalicznej w maju (0,1% m/m vs prognoza 0,2%; poprzednio 0%) zwiększyła rynkową presję na polityków Fed, aby szybciej rozpocząć cykl obniżek stóp. Pod wpływem tej publikacji prawdopodobieństwo wrześniowego cięcia wzrosło z 63% do 67%. Taki trend szkodził dolarowi (EUR/USD max. 1,0761). Straty zielonej waluty zamortyzowały dane o produkcji przemysłowej, które pokazały jej nadspodziewany wzrost w poprzednim miesiącu (0,9% m/m vs prognoza 0,3% ; poprzednio 0%).   ● [ZEW]   Z kolei zyski walut EU (EUR/PLN min. 4,3279, USD/PLN min. 4,0235) limitowała informacja o mniejszej, niż zakładano poprawie nastrojów ekonomicznych w Niemczech. W czerwcu indeks ZEW wzrósł marginalnie z 47,1 pkt do 47,5 pkt, podczas gdy rynek spodziewał się wyniku na poziomie 50 pkt.

Przed nami
   ● [PL]   Dziś dowiemy się czy i ew. jak zmieniły się nastroje polskich konsumentów w czerwcu. Wiedzy w tej sprawie dostarczą nam wskaźniki BWUK i WWUK. Ich wzrost mógłby pomóc złotemu (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,3000, USD/PLN: 4,0000), zaś spadek będzie mu szkodzić (punkty oporu EUR/PLN: 4,4000, USD/PLN: 4,1000).   ● [€Z, USA]   Gracze globalni czekają na ogłoszenie danych nt. bilansu płatniczego Eurolandu w kwietniu oraz nt. nastrojów na rynku nieruchomości USA w czerwcu. Wzrost salda na rachunku bieżącym strefy euro będzie sprzyjać wspólnej walucie (punkt oporu EUR/USD: 1,0800), natomiast zwyżka amerykańskiego indeksu NAHB zagra na konto dolara (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0700).Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.