CNN: Harris vs Trump (63:37)

 (środa, 11-09, 8:50)


Wielka Brytania: w sierpniu liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych nadspodziewanie spadła do najniższego poziomu od kwietnia br.
 Chiny: w poprzednim miesiącu eksport wzrósł najbardziej od marca 2023.
 CNN : 63% ankietowanych uważa, że dzisiejszą debatę prezydencką w USA wygrała kandydatka Demokratów Kamala Harris.
 Kalendarz Eko: inflacja CPI w USA.

Za nami
We wtorek na rynku walutowym panował nastrój wyczekiwania na nocną debatę prezydencką w USA oraz na publikacje dzisiejszych danych o amerykańskiej inflacji CPI (najbardziej prawdopodobne scenariusze opisujemy w części Przed nami).   ● [UK]   Wśród walut z głównego koszyka pozytywnie wyróżnił się funt, który zyskał po tym jak dane z brytyjskiego rynku pracy pokazały, że gospodarka Wielkiej Brytanii stoi na solidnych fundamentach. W lipcu dynamika wzrostu płac spadła bardziej od prognoz (4% vs prognoza 4,1%; poprzednio 4,6%), a w sierpniu liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych była najniższa od kwietnia (23,7 tys. vs prognoza 95,5 tys.; poprzednio 102,3 tys.).   ● [ChRL]   Na rynkach wschodzących dobrze radził sobie juan, którego podbudowała informacja o największym od prawie półtora roku wzroście eksportu w Chinach (8,7% r/r). Wg analityków najnowsze dane nt. handlu zagranicznego ChRL sugerują, że chińscy producenci spieszą się z zamówieniami przed nałożeniem nowych ceł przez Stany Zjednoczone.   ● [Debata USA]   Przed super-debatą w USA zyskiwał dolar (1,1015) kosztem m.in. złotego (EUR/PLN max. 4,2871, USD/PLN max. 3,8911). Wg sondażu CNN telewizyjne starcie wygrała kandydatka Demokratów Kamala Harris (63% głosów). Z kolei 37% respondentów uważa, że wygrał je Donald Trump. 

Przed nami
   
 ● [CPI USA]   Dziś poznamy arcyważne dane o amerykańskiej inflacji CPI, które mogą przesądzić o skali wrześniowej obniżki stóp Fed. Analitycy spodziewają się jej spadku z 2,9% w lipcu do 2,6% w sierpniu.   ● [Scenariusze]   Wyższy bądź równy prognozie wynik może być argumentem dla Fed za standardowym cięciem o 25 pb. (aktualnie 65% szans wg narzędzia FedWatch), co byłoby pozytywne dla dolara (punkt wsparcia EUR/USD: 1,1000) oraz negatywne dla jego rywali z G10 i EM (punkty oporu EUR/PLN: 4,3300, USD/PLN: 4,0000). Natomiast większy spadek dynamiki cen wzmocniłby pozycje gołębi w FOMC przed dyskusją i głosowaniem ws. większej tj. 50-punktowej obniżki (obecnie 35% szans). W tym scenariuszu należy się liczyć z odwrotem inwestorów od zielonej waluty (punkt oporu EUR/USD: 1,1200), na czym skorzystać mogą relatywnie wyżej oprocentowane waluty rynków wschodzących, w tym złoty (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2500, USD/PLN: 3,8000). 


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).



Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.