Globalna koniunktura poprawia się, a pandemia nie odpuszcza

(poniedziałek, 06-07, 8:00)Hiszpania: w czerwcu aktywność przedsiębiorców w sektorze usług wzrosła znacznie wyżej od prognoz.
Niemcy: Bundestag przyjął wyjaśnienia ECB dot. proporcjonalności programu skupu aktywów.
Koronawirus w Polsce: 35 950 osób zarażonych, 1 517 ofiar śmiertelnych.
Kalendarz Eko: Sentix z Eurolandu, sprzedaż detaliczna w strefie euro oraz indeksy PMI, ISM dla sektora usług USA.
 
Za nami
   ● [PMI]   Piątkowe wyniki indeksów PMI dla sektora usług krajów Eurolandu wskazują, że tamtejsze firmy powoli wychodzą z kryzysu. Oprócz Francji (o czym pisaliśmy w naszym Alercie FX24 z 24-06) szczególnie obiecująco wygląda sytuacja przedsiębiorstw usługowych w Hiszpanii, gdzie niespodziewanie odnotowano wysoki wzrost aktywności w czerwcu (PMI: 50,2 pkt vs prognoza 45,7). Znaczna poprawa koniunktury miała także miejsce w tym sektorze we Włoszech (PMI: z 28,9 pkt w V do 46,4 w VI). Ponadto lepiej od prognoz wypadły finalne wskaźniki PMI dla niemieckich firm usługowych oraz w całej strefie euro (szczegóły w naszym Kalendarzu Eko).   ● [EUR]   Budujące sygnały z IT i ES (dwóch najbardziej poszkodowanych przez pandemię krajów Eurolandu) pomogły wspólnej walucie (EUR/USD max. 1,1294). Wsparciem dla euro było także przyjęcie przez niemiecki Bundestag wyjaśnień Europejskiego Banku Centralnego dot. proporcjonalności programu skupu aktywów (która dotąd była w Niemczech podważana).   ● [PLN]   Mniej szczęścia miały waluty regionu CEE, nie wyłączając złotego (max. EUR/PLN 4,4714, USD/PLN 3,9840). Bardziej ryzykownym aktywom ciążyła coraz bardziej dramatyczna sytuacja epidemiologiczna w Stanach Zjednoczonych.
Przed nami
   ● [Kalendarz Eko]   Początek tygodnia przeniesie nową porcję ważnych danych z Eurolandu oraz z USA, które pomogą określić dynamikę odbicia gospodarczego po obu stronach Atlantyku. Już o godzinie 10:30 grupa badawcza Sentix ogłosi wskaźnik, który pokaże aktualne nastroje inwestorów w Eurolandzie. Natomiast pół godziny później Eurostat poinformuje nas jak kształtowała się tamtejsza sprzedaż detaliczna w maju. Po południu poznamy „zaległe” indeksy PMI, ISM dla amerykańskiego sektora usług. W kontekście Stanów Zjednoczonych ważniejszy będzie ten drugi wskaźnik.   ● [Scenariusze]   Optymistyczne sygnały makro z Europy i z USA poprawią globalne nastroje inwestycyjne, co będzie sprzyjać walutom rynków wschodzących (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,4500, USD/PLN: 3,9400) i szkodzić bezpiecznemu dolarowi (punkt oporu EUR/USD: 1,1310). W przypadku słabszych danych z obu stron, kapitał może popłynąć do zielonej przystani (punkt wsparcia EUR/USD 1,1220; punkty oporu EUR/PLN: 4,4900, USD/PLN: 3,9900).   ● [Wirus]   Ewentualne zakupy amerykańskiej waluty mogą być wyhamowane przez kontynuację trendu wzrostowego krzywej nowych zachorowań na Covid-19 w USA. 
 
Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.

Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.