Game over?

(wtorek, 08-12, 8:00)

The Sun: premier Johnson jest gotów wycofać się z negocjacji handlowych z Unią.
Departament Stanu USA nałożył nowe sankcje na urzędników z Chin.
Sentix: w grudniu nastroje inwestorów w Eurolandzie są najlepsze od lutego br.
Kalendarz Eko: finalne dane nt. PKB Eurolandu w III kw. oraz niemiecki indeks ZEW.
 

Za nami
   ● [Brexit]   Tematem wiodącym wczorajszego rozdania na rynku walutowym był Brexit. News „The Sun” o tym, że premier UK jest gotów wycofać się z negocjacji handlowych z Brukselą zwiększył obawy przed chaotycznym wyjściem Brytyjczyków z Unii. Groźba takiego scenariusza wzrosła po fiasku rozmowy Borisa Johnsona i przewodniczącej KE Ursuli von der Leyen przerwanej po około 90 minutach na prośbę strony brytyjskiej. We wspólnym oświadczeniu politycy napisali, że sfinalizowanie umowy jest teraz niemożliwe z powodu utrzymujących się różnic w kluczowych kwestiach. Rzecz jasna największym przegranym takiego obrotu spraw był funt (min. GBP/USD 1,3232, GBP/PLN 4,8904). Dostało się także walutom EU, w tym euro (EUR/USD min. 1,2078) i złotemu (max. EUR/PLN 4,4822, USD/PLN 3,7108).   ● [USA-ChRL, Wirus]   Dodatkowym zmartwieniem dla PLNa i jego przyjaciół z EM była decyzja amerykańskiego Departamentu Stanu o nałożeniu nowych sankcji na chińskich urzędników. Niepokój na rynkach budzi także rosnąca liczba zachorowań i zgonów na Covid-19 w USA, która może skutkować zaostrzeniem korona-restrykcji w Stanach.   ● [Sentix]   Straty walut EU ograniczyła wiadomość o najlepszych od lutego nastrojach inwestorów w Eurolandzie (Sentix: -2,7 pkt w XII vs prognoza -13 pkt, poprzednio -10 pkt). Pomocna dla EUR i CEE okazała się także utrzymująca się niechęć graczy walutowych do konkurencyjnego dolara, która wynika z rosnących oczekiwań na dalsze luzowanie polityki fiskalnej i monetarnej w USA.

Przed nami
   ● [Kalendarz Eko]   Wśród bieżących wydarzeń ekonomicznych dziś na czoło wysuwają się nowe dane makro z gospodarki europejskiej. Równocześnie tj. o godzinie 11:00 poznamy finalny wynik PKB Eurolandu w III kwartalne oraz grudniową wartość niemieckiego indeksu ZEW.   ● [Scenariusze]   Spodziewana poprawa nastrojów analityków i inwestorów z Niemiec w odniesieniu do sytuacji gospodarczej za Odrą (a‘la Sentix) może dostarczyć powodów do wznowienia zakupów euro (punkt oporu EUR/USD: 1,2175) i walut regionu CEE (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,4400, USD/PLN: 3,6700). W przypadku negatywnej niespodzianki ze strony ZEW należy się liczyć z pogłębieniem bieżącej zniżki tych walut (punkt wsparcia EUR/USD: 1,2070; punkty oporu EUR/PLN: 4,5000, USD/PLN: 3,7300).   ● [Brexit]   Niezależnie od wyników makro, pod baczną obserwacją inwestorów pozostają stosunki handlowe Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Wg BBC dziś dojdzie do kolejnego spotkania głównych negocjatorów warunków rozwodu : Davida Frosta (UK) i Michel Barniera (EU). Ten drugi powiedział wczoraj, że ostateczny termin na zawarcie porozumienia mija w środę.Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.