"Szybki postęp" dolara

 (czwartek, 20-05, 8:00)

Protokół FED: "szybki postęp" w realizacji celów Komitetu może doprowadzić do rozpoczęcia rozmów o ograniczeniu skupu aktywów.
Cena Bitcoina osiągnęła najniższy poziom od stycznia 2021.
Kalendarz Eko: dane z PL nt. zatrudnienia i wynagrodzeń, krajowe wskaźniki BWUK i WWUK, wystąpienie publiczne prezes ECB, indeks FED z Filadelfii oraz amerykański raport jobless claims.

Za nami

   ● [USD]   Środa przyniosła korektę wzrostową dolara. Zielonej walucie pomogły niższe, w porównaniu do USA (CPI: 4,2% r/r), wyniki inflacji w Eurolandzie (HICP: 1,6%), Wielkiej Brytanii (CPI: 1,5%) oraz w Kanadzie (CPI: 3,4%). Sugerują one, że to FED szybciej niż ECB, BoE i BoC znormalizuje swoją politykę pieniężną.   ● [Krypto-waluty]   Jednocześnie dolar czerpał korzyść ze swojego statusu bezpiecznej waluty w związku z wczorajszym krachem na rynku kryptowalut (Bitcoin: -9,62%, Ethereum: -23,66%) oraz ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną w Azji. Na przykład Malezja zgłosiła w środę najwięcej przypadków nowych korona-zachorowań od początku pandemii (6075 osób).   ● [Protokół FED]   Jednak największym sprzymierzeńcem zielonej waluty (EUR/USD min. 1,2160) był protokół z ostatniego posiedzenia Banku Rezerwy Federalnej. Z jego zapisu wynika, że wg polityków FED "szybki postęp" w realizacji celów Komitetu może doprowadzić do rozpoczęcia rozmów o ograniczeniu skupu aktywów. Taka percepcja zaszkodziła walutom rynków wschodzących, w tym złotemu (max. EUR/PLN 4,5329, USD/PLN 3,7194).

Przed nami

   ● [PLN, scenariusze]   Dziś na tapetę powraca temat polskiej gospodarki. O godzinie 10:00 GUS poda równocześnie dane nt. przeciętnego zatrudnienia i wynagrodzeń w kwietniu oraz zaufania konsumentów w maju (wskaźniki BWUK i WWUK). Lepsze wyniki (w stosunku do poprzedniego miesiąca) mogą przywrócić popyt na złotego (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,5100, USD/PLN: 3,6900), a gorsze pogłębić wczorajsze spadki (punkty oporu EUR/PLN: 4,5500, USD/PLN: 3,7300).   ● [EUR/USD]   Gracze z rynków globalnych czekają na wystąpienie publiczne prezes ECB Christine Lagarde oraz na dane z USA nt. aktywności produkcyjnej w regionie środkowo-atlantyckim (indeks FED z Filadelfii) i nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Dobre wyniki zza Atlantyku mogą zachęcać do zwiększenia zakupów dolara (punkt wsparcia EUR/USD: 1,2160), a słabe zatrzymać jego wzrostową korektę (punkt oporu: 1,2200). Inwestorzy wypatrują też jutrzejszych publikacji indeksów PMI dla sektorów przemysłu i usług Eurolandu oraz Stanów Zjednoczonych, które zaktualizują stan naszej wiedzy nt. koniunktury gospodarczej po obu stronach oceanu.  Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.