Złoty uwolniony?

  (poniedziałek, 10-05, 8:00)

Rynek pracy USA: w kwietniu odnotowano niski wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym oraz niespodziewany wzrost stopy bezrobocia.
Kazaks (ECB): na czerwcowym posiedzeniu Banku możliwa jest decyzja o spowolnieniu programu skupu obligacji.
Glapiński (NBP): w najbliższym czasie NBP nie przewiduje interwencji na rynku walutowym.
 Kalendarz Eko: indeks nastrojów inwestorów ze strefy euro (Sentix).

Za nami

   ● [Raport DP]   Piątkowy raport Departamentu Pracy USA pogrzebał oczekiwania, że FED zaostrzy politykę pieniężną w najbliższym czasie. Kubłem zimnej wody dla inwestorów okazały się dane nt. zatrudnienia w sektorze pozarolniczym. W kwietniu przybyło tam tylko 266 tys. miejsc pracy, podczas gdy analitycy oczekiwali ich prawie milion. Na domiar złego w tym czasie stopa bezrobocia niespodziewanie wzrosła z 6% do 6,1% (wobec prognozowanego spadku do 5,8%). Perspektywa utrzymania zerowych stóp procentowych za oceanem zdegradowała dolara do najniższej wartości od ponad 2 miesięcy (EUR/USD max. 1,2177).   ● [ECB]   Jednocześnie wspólnej walucie sprzyjały słowa członka Rady Prezesów ECB Martinsa Kazaksa o tym, że na czerwcowym posiedzeniu Banku możliwa jest decyzja o spowolnieniu europejskiego programu skupu obligacji.   ● [NBP]   Zyski euro przyćmiły wyniki złotego (min. EUR/PLN 4,5488, USD/PLN 3,7390), którego napędziła piątkowa wypowiedź prezesa Narodowego Banku Polskiego. Adam Glapiński oznajmił, że w najbliższym czasie NBP nie przewiduje interwencji na rynku walutowym. 

Przed nami

   ● [Sentix]   Nowy tydzień rozpocznie się od publikacji indeksu Sentix, który odzwierciedla nastroje i poziom zaufania inwestorów w strefie euro. Wobec przyspieszenia tempa korona-szczepień i luzowania pandemicznych restrykcji w regionie rynek, spodziewa się poprawy klimatu inwestycyjnego. Materializacja tej prognozy może mieć budujący wpływ na euro (punkt oporu EUR/USD: 1,2180) oraz jego sąsiadów z CEE (punkty wsparcia: EUR/PLN 4,5400, USD/PLN 3,7300). Ewentualny spadek tego wskaźnika może popsuć ich szyki (punkt wsparcia EUR/USD: 1,2050; punkty oporu: EUR/PLN 4,6000, USD/PLN 3,8000).   ● [Tydzień]   Złoty pozostaje zakładnikiem jutrzejszego wyroku krajowej Izby Cywilnej Sądu Najwyższego ws. kredytów w CHF. W kolejnych dniach poznamy jeszcze majową wartość indeksu ZEW z Niemiec, dane z USA o inflacji, sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej w kwietniu, protokół ECB oraz wstępny wynik polskiego PKB w I kwartale. Rynki pozostaną wyczulone na wiadomości dot. koronawirusa.Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.