Z dużej chmury mała konsolidacja

 (środa, 11-01, 8:50)


 Bostic i Daly z Banku Rezerwy Federalnej opowiedzieli się za docelowym wzrostem stóp Fed powyżej 5%.
Bowman (Fed): przed Bankiem jest jeszcze dużo pracy do wykonania, aby obniżyć inflację.
Bank Światowy 
dokonał spadkowej rewizji swojej prognozy dot. globalnego wzrostu gospodarczego w tym roku.

 

Za nami
   ● [Fed]   Wczorajsze wystąpienie prezesa Fed można w skrócie opisać słowami: z dużej chmury mały deszcz. Wobec braku wyczekiwanego komentarza Powella do aktualnej polityki pieniężnej Banku oraz perspektyw gospodarczych USA, inwestorom zabrakło argumentów do większej aktywności. Rynek bazowy EUR/USD utrzymał się blisko najwyższych poziomów od 7 miesięcy. Jednak do dalszej wyprzedaży dolara zniechęcały głosy Raphaela Bostica oraz Mary Daly (członków FOMC), opowiadające się za docelowym wzrostem stóp Fed powyżej 5% i utrzymaniem ich na tym poziomie przez jakiś czas. W podobnym, jastrzębim tonie wypowiedziała się członkini zarządu Fed Michele Bowman, wg której przed Bankiem jest jeszcze dużo pracy do wykonania, aby obniżyć inflacje.   ● [BŚ]   Zielonej walucie pomógł też jej status „bezpiecznej przystani” po tym, jak Bank Światowy dokonał spadkowej rewizji swojej prognozy dot. globalnego wzrostu gospodarczego w tym roku (z 3% do 1,7%). Wobec braku impulsów z rynku bazowego i pesymistycznych sygnałów z BŚ kursy EUR/PLN i USD/PLN znalazły się w przedziale konsolidacji, odpowiednio 4,6834 - 4,7025 i 4,3544 - 4,3824.   ● [AUD]   Wśród niewielu wygranych wczorajszej sesji walutowej byli posiadacze australijskiego dolara (AUD/USD min. 0,6928), który dyskontował ponowne otwarcie granic Chin, czyli największego partnera handlowego Australii.

Przed nami
   ● [Scenariusze]   Pusty Kalendarz Eko w dniu dzisiejszym sprawia, że inwestorzy koncentrują się już tylko na jutrzejszej publikacji arcyważnych danych o amerykańskiej inflacji CPI w grudniu. Gra pod dalszy spadek dynamiki amerykańskich cen będzie szkodzić dolarowi (punkt oporu EUR/USD: 1,0770), sprzyjając jego rywalom z G10 i EM (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,6500, USD/PLN: 4,3500). Natomiast przewaga inwestorów obstawiających przeciwny rozwój wypadków zagra na korzyść zielonej waluty (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0700). W tym drugim scenariuszu złoty mógłby się znacząco osłabić (punkty oporu EUR/PLN: 4,7200, USD/PLN: 4,4200).   ● [KPO]   W najbliższych dniach nasz pieniądz będzie także zakładnikiem informacji napływających z Sejmu RP, gdzie dziś rozpocznie się trzydniowe posiedzenie na którym zaplanowano m.in. pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Sądzie Najwyższym. Jej ewentualne przyjęcie mogłoby pomóc odblokować unijne fundusze z Krajowego Planu Odbudowy i stałoby się paliwem rakietowym dla złotego.Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.