Na geo-kłopoty ? Dolar !

  (wtorek, 29-10, 8:50)


 Japonia: Partia Liberalno-Demokratyczna straciła większość w parlamencie.
 Gruzja: wg oficjalnych wyników wybory parlamentarne wygrała prorosyjska partia Gruzińskie Marzenie.
 USA: w październiku odnotowano wzrost indeksu Dallas Fed dla przemysłu.
 Kalendarz Eko: dane z USA nt. zaufania konsumentów (Conference Board) oraz liczby wakatów w gospodarce (JOLTS).

Za nami
   ● [JPY]   Na rynku walutowym ostatni tydzień października rozpoczął się negatywnie dla jena oraz dla złotego. Waluta Kraju Kwitnącej Wiśni znalazła się w odwrocie, po ogłoszeniu wyników niedzielnych wyborów w Japonii, w których Partia Liberalno-Demokratyczna straciła większość w parlamencie. Wzrost niepewności politycznej w czwartej gospodarce świata podbił kurs USD/JPY do max. 153,87    ● [Gruzja]   Z kolei geopolitycznym obciążeniem dla PLNa (EUR/PLN max. 4,3531, USD/PLN max. 4,0263) oraz innych walut z Regionu Europy Środkowo-Wschodniej stały się wybory parlamentarne w Gruzji, które wg oficjalnych wyników wygrała prorosyjska partia Gruzińskie Marzenie. Prozachodnia prezydent kraju Salome Zurabiszwili oświadczyła w niedzielę, że gruzińscy wyborcy padli ofiarą "rosyjskiej operacji specjalnej". Stwierdziła, że nie uznaje wyników wyborów parlamentarnych i zapowiedziała manifestację w centrum Tbilisi.   ● [USD]   Oprócz politycznych potknięć walutowych konkurentów, wsparciem dla dolara stał się wzrost indeksu Dallas Fed dla przemysłu w październiku (z -9 pkt we wrześniu do -3 pkt).

Przed nami
   ● [CB, JOLTS]   Dziś warto nastawić alarm na godzinę 15:00, kiedy zostaną opublikowane równocześnie bardzo ważne dane z USA dot. liczby wakatów w gospodarce oraz zaufania konsumentów w październiku.   ● [Scenariusze]   Wyższe wyniki raportów JOLTS i Conference Board mogą zwiększyć oczekiwania rynku na wolniejsze tempo obniżek stóp Fed, co byłoby z korzyścią dla dolara (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0750) oraz ze szkodą dla jego rywali z G10 i EM (punkty oporu EUR/PLN: 4,3800, USD/PLN: 4,0500). Natomiast gorsze dane zza oceanu mogłyby zachęcić inwestorów do zwiększenia zakładów na przyspieszenie cięć stóp w USA, co z kolei byłoby negatywne dla zielonej waluty (punkt oporu EUR/USD: 1,0850), a więc pozytywne dla złotego & co. (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2800, USD/PLN: 3,9000).


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).



Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.