Uwaga nowelizacja !

  (piątek, 18-10, 8:50)


 Europejski Bank Centralny dokonał trzeciej w tym roku obniżki stóp procentowych ECB.
 USA: we wrześniu sprzedaż detaliczna nadspodziewanie wzrosła.
 Kalendarz Eko: dane z USA nt. pozwoleń i rozpoczętych budów domów oraz wystąpienia publiczne polityków Fed (Bostica, Kashkari'ego i Wallera).

Za nami
W czwartek inwestorzy byli sfokusowani na posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego oraz na publikacji nowych danych z amerykańskiej gospodarki.   ● [ECB]   Aby udzielić wsparcia słabnącej gospodarce Eurolandu, ECB postanowił dokonać trzeciej w tym roku, obniżki stóp procentowych (o 25 pb. z 3,50% do 3,25%), ze względu na szybszy spadek inflacji w krajach walutowego bloku. Z komunikatu Banku wynika, że obawy wśród polityków ECB wzbudziły ''ostatnie wskaźniki aktywności gospodarczej, które okazały się słabsze od spodziewanych''. Na konferencji prasowej prezes Lagarde powiedziała, że inflacja może osiągnąć 2-procentowy cel wcześnie, niż oczekiwano.   ● [USA]   Z kolei amerykańska administracja poinformowała o nadspodziewanym wzroście sprzedaży detalicznej we wrześniu (0,4% m/m vs prognoza 0,3%; poprzednio 0,1%) oraz o większym od oczekiwań spadku nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w poprzednim tygodniu (241 tys. vs prognoza 257 tys.; poprzednio 260 tys.).   ● [FX]   Kombinacja gołębich sygnałów z Frankfurtu oraz lepszych wyników ekonomicznych z USA obniżyła rynek bazowy EUR/USD do min. 1,0811. Na fali odpływu kapitału za Atlantyk tracił złoty (EUR/PLN max. 4,3212, USD/PLN max. 3,9968).   ● [MinFin RP]   Zdaniem analityków naszej walucie ciążyła również wypowiedź Ministra Finansów RP Andrzeja Domańskiego, wg której jego resort zastanawia się nad nowelizacją tegorocznego budżetu. Powód to m.in. dodatkowe wydatki na finansowanie samorządów, ale też koszty odbudowy po powodzi i dziury w dochodach z podatków.

Przed nami
   
 ● [USA]   Wśród bieżących wydarzeń ekonomicznych dziś na czoło wysuwają się dane z USA nt. pozwoleń i rozpoczętych budów domów w kwietniu oraz wystąpienia publiczne polityków amerykańskiego banku centralnego. Kolejno głos zabiorą prezesi oddziałów Rezerwy Federalnej z Atlanty (Raphael Bostic) oraz z Minneapolis (Neel Kashkari), a także członek zarządu Banku Christopher Waller.   ● [Scenariusze]   Lepsze od prognoz wyniki amerykańskiego sektora budowlanego oraz jastrzębie komentarze polityków Fed mogą zwiększyć popyt na dolara (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0800), kosztem jego rywali z G10 i EM (punkty oporu EUR/PLN: 4,3300, USD/PLN: 4,0000). W razie gorszych danych i gołębich wypowiedzi monetarnych zza oceanu należy się liczyć z przeciwną reakcją zielonej waluty (punkt oporu EUR/USD: 1,1000) i złotego (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,2500, USD/PLN: 3,8000). 

Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).



Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.