51,9% Brytyjczyków za Brexitem. Wzrosło ryzyko rozpadu Wielkiej Brytanii. Funt najtańszy od 30 lat. Trwa wyprzedaż aktywów o podwyższonym ryzyku, w tym PLN. Drożeje jen, dolar i złoto.

(piątek, 27-06, 8:00)
Wszystko wskazuje na to, że większość Brytyjczyków zagłosowała za opuszczeniem Unii Europejskiej. Według nieoficjalnych wyników przeciw Brexitowi głosowali mieszkańcy Szkocji i Irlandii Północnej co może oznaczać rozpad Wielkiej Brytanii. Częściowe wyniki referendum uderzyły w funta, który stracił już wobec dolara 12%, spadając z max. 1,4993 do min. 1,3217. Drożeje bezpieczny jen, którego wartość wzrosła o 7% w stosunku do amerykańskiej waluty (max. 106,58, min. 99,10). Topnieją w oczach waluty rynków wschodzących, wśród nich złoty. Kurs USD/PLN wzrósł powyżej granicy 4,1000 (max. 4,1286 o g. 5:50 ), a EUR/PLN powyżej 4,50 (max. 4,5315 o g. 7:35). Globalna przecena funta przewyższyła skutki wyprzedaży złotego, przez co kurs GBP/PLN spadł do minimalnego poziomu 5,3615 (o g. 6:30). Narodowy Bank Szwajcarii grozi interwencją w związku z umocnieniem franka zyskującego na równi z dolarem. Rynek EUR/USD spadł poniżej psychologicznej granicy 1,1000 osiągając w najniższym punkcie poziom 1,0912 (o g. 5:50). Tanieje ropa (-6,3%) i metale przemysłowe (np. miedź: -3,5%). Dziś czeka nas niewątpliwa wyprzedaż na rynkach akcji. Nie obowiązują żadne bariery techniczne. Inwestorzy zapinają pasy bezpieczeństwa gdyż ze względu na nieobliczalne globalne skutki Brexitu na rynkach finansowych wiele się może jeszcze zdarzyć.  

Kalendarz ekonomiczny ...
Komentarze i prognozy ... 
Punkty wsparcia i oporu …
              
Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.

Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.