Rentowny jak polski dług

 (wtorek, 21-06, 8:50)


 Rynek polskiego długu: rentowność 10-letnich obligacji skarbowych przekroczyła granicę 8%.
Francja: partia prezydenta Macrona utraciła większość w parlamencie.
Rosyjski rubel najdroższy wobec dolara od lipca 2015 roku.
Kalendarz Eko: dane z Polski o inflacji PPI, produkcji przemysłowej oraz wynagrodzeniach, a także sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA i wystąpienie publiczne Mester z Fed. 


Za nami
   ● [PLN]   W poniedziałek złoty skorygował część strat poniesionych w długi weekend z powodu podwyżek stóp procentowych w USA, Szwajcarii oraz w Wielkiej Brytanii (więcej na ten temat w naszym wczorajszym Alercie FX24). PLNowi pomogła rekordowo wysoka rentowność polskich obligacji (10-letnie: max. 8,063%), spowodowana wzrostem oczekiwań na kolejne podwyżki stóp NBP. Analitycy uważają, że ostatnie decyzje Fed, SNB i BoE zmuszą RPP do utrzymania agresywnego tempa zacieśniania polityki pieniężnej.   [FR]   Zakres korekty naszego pieniądza (EUR/PLN min. 4,6384, USD/PLN min. 4,4057) mógł być nawet większy, gdyby partia Macrona nie straciła większości we francuskim parlamencie. Prezydent Francji będzie teraz potrzebował poparcia populistów, aby przeforsować jakąkolwiek decyzję. Negatywny wpływ na pozycję polskiej waluty miało także ostrzeżenie prezydenta Zełenskiego, że w tym tygodniu Rosja może zintensyfikować swoje działania wojenne w Ukrainie.   [RUB]   Notabene rosyjski rubel był wczoraj najdroższy w stosunku do dolara od lipca 2015 roku. Wobec wprowadzonej kontroli kapitału i perspektyw nadchodzących płatności podatkowych w Rosji, kurs USD/RUB spadł do min. 55,63 na rynku wewnętrznym w Moskwie.

Przed nami
   ● [PL]   Z uwagi na dzisiejsze publikacje Głównego Urzędu Statystycznego, na agendę inwestorów powraca temat polskiej gospodarki. Równocześnie o godzinie 10:00 GUS ogłosi majowe dane nt. produkcji przemysłowej, inflacji PPI oraz przeciętnych wynagrodzeń w krajowym sektorze przedsiębiorstw. Prognozowane wyższe wyniki (w stosunku do poprzedniego miesiąca) mogą zachęcić inwestorów do nowych zakupów złotego (punkty wsparcia EUR/PLN: 4,6300, USD/PLN: 4,4000) , a niższe zatrzymać odbicie naszego pieniądza (punkty oporu EUR/PLN: 4,7000, USD/PLN: 4,5000).   ● [USA]   Gracze globalni czekają na ogłoszenie danych z amerykańskiego rynku nieruchomości oraz na wystąpienie publiczne prezes oddziału Rezerwy Federalnej z Cleveland. Wzrost sprzedaży domów na rynku wtórnym w maju oraz zielone światło od Mester dla kolejnej 75-punktowej podwyżki stóp Fed w lipcu, dodadzą animuszu dolarowi (punkt wsparcia EUR/USD: 1,0490), a odwrotny splot go zdeprymuje (punkt oporu EUR/USD: 1,0550). Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.


Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (kontakt@wspolnyrynek.pl) lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.


Życzymy udanych transakcji, Zespół Wspólnego Rynku.


Nasze Alerty FX i Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasze Alerty FX i Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.