EUR/USD rośnie z powodu gorszych danych z Chin i jastrzębiego wystąpienia Draghiego z ECB. Brak dodatkowej stymulacji przez ECB negatywny dla PLN. Dziś zamówienia w USA i wystąpienie Yellen z FED.

(czwartek, 24-09; 09:15)

Rynki w Europie
(23-09-2015)
Środa przyniosła poprawę oceny perspektyw gospodarki Eurolandu przez uczestników rynków finansowych w związku z wystąpieniem prezesa Europejskiego Banku Centralnego w Parlamencie Europejskim. Wbrew oczekiwaniom inwestorów Draghi nie zapowiedział żadnych szybkich decyzji przeciwdziałających spodziewanym negatywnym skutkom spowolnienia gospodarczego w krajach rynków wschodzących i spadku cen surowców. Jego zdaniem wolniejszy od prognoz wzrost inflacji w strefie euro przyspieszy w końcu roku. W jego opinii potrzebny jest czas i dowody aby ocenić czy podwyższone ryzyko spowolnienia gospodarczego w Eurolandzie będzie wymagało dodatkowych działań stymulujących ze strony ECB. Jeszcze raz zapewnił, że w miarę potrzeb jest możliwe szybkie zwiększenie, wydłużenie i zmiana struktury programu QE. Inwestorzy, którzy wcześniej w oczekiwaniu na wystąpienie Draghiego zignorowali publikacje pogorszonych wskaźników PMI dla przemysłu i usług w Eurolandzie po jego wypowiedzi odebranej jako mniej gołębia od oczekiwań zwiększyli zakupy wspólnej waluty. W związku z tym kurs EUR/USD kontynuował swoje wzrosty zapoczątkowane już rano po przerwaniu trzydniowego trendu spadkowego (z minimum na poziomie 1,1105) w reakcji na najgorsze od ponad 6 lat wyniki indeksu PMI dla chińskiego przemysłu. Rynek walutowy w Londynie zamknął się wczoraj o godzinie 17:00 na poziomie EUR/USD 1,1145 (+0,19 % od 8:00), GBP/USD 1,5225 (-0,78 % od 8:00), USD/JPY 120,51 (+0,57 % od 8:00). Inwestorzy giełdowi równie pozytywnie odebrali wystąpienie Draghiego. W wyniku poprawy nastrojów wzrosły ceny akcji na największych parkietach europejskich (DAX: +0,44 %; CAC40: +0,10 %; FTSE100: +1,62 %). Na tym tle najlepiej wypadła giełda londyńska, której pomogła poprawa notowań spółek z branży górniczej wywołana pozytywnymi opiniami maklerów na temat perspektyw brytyjskiego giganta z sektora wydobywczego Glencore. Łowcy okazji przełamali dramatyczny spadek akcji Volkswagena, który po dwudniowym spadku wyceny sięgającym ponad 30% wartości spółki, wczoraj odnotował 5% wzrost. Szanse na poprawę wizerunku nienieckiego holdingu pogrążonego w skandalu związanym z fałszowaniem wyników testów spalin zwiększyła wczorajsza dymisja prezesa spółki. Europejski rynek długu pozostawał wczoraj w stanie równowagi, gdyż negatywne sygnały z Chin zostały zneutralizowane przez umiarkowanie pozytywną ocenę perspektyw gospodarczych Eurolandu.

Rynek EUR/USD ...
Rynek PLN ...
Rynki w USA ...
Rynki w Azji ...
Kalendarz ekonomiczny ...
Komentarze i prognozy ... 
Punkty wsparcia i oporu …


Więcej bieżących informacji w ramach bezpłatnej usługi Monitoring FX.

Zamów darmową subskrypcję Bloga FX (e-mail) i/lub Alertów FX (sms) przez email (
kontakt@wspolnyrynek.pl)
lub Infolinię WR (+48 22 790 79 00).

Aby na bieżąco wiedzieć, co dzieje się na rynkach walutowych, na jakie wydarzenia i dane oczekuje rynek oraz jak mogą one wpłynąć na kursy walut zostań aktywnym Uczestnikiem Wspólnego Rynku i korzystaj z bezpłatnej usługi Monitoring FX. Nasi eksperci stale monitorują sytuację na rynkach walutowych, tak aby znaleźć najlepszy dla Twojej firmy moment i kurs transakcji.

Życzymy udanych transakcji,
Zespół Wspólnego Rynku.

Nasz Blog FX ma wyłącznie charakter informacyjny. Informacje w nim przedstawione nie mają charakteru porad inwestycyjnych ani doradztwa. Nasz Blog FX nie stanowi oferty zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.